Motocykl poleca:

Moto Morini wreszcie sprzedane

Poleć ten artykuł:

Moto Morini od dłuższego czasu było niechcianym dzieckiem. Po upadku firmy nikt nie chciał stać się jej nowym właścicielem, ale nad Moto Morini chyba znów zaświeciło słońce.
mm_corsaro_109.jpg

Mimo dość dumpingowej ceny, 5,5 miliona Euro za prawa do firmy, fabrykę i wszystko co z nią związane (2,6 miliona za prawa do firmy i całą resztę bez fabryki) nie znalazł się żaden kupiec podczas pierwszej aukcji. Cena więc poszła w dól i w drugiej aukcji Zgłosili się chętni, którzy wzięli formę za 1 960 000 Euro.

Nowymi właścicielami Moto Morini są Sandro Capotosti były prezes Banca Profilo i Rugerro Massimo Januzzelli były członek zarządu i prezes włoskiej spółki energetycznej Camuzzi. Wspólnie utworzyli firmę "Eagle Bike". Jeszcze nie wiadomo czy byłe Moto Morini wciąż będzie produkować motocykle i gdzie będą one produkowane (koszty produkcji w Italii są bardzo wysokie), ale nazwa firmy jak najbardziej na to wskazuje. Miejmy nadzieję, że ten promyczek słońca dla Moto Morini nie okaże się ostatnim dla motocykli z tym logo. Żal byłoby gdyby te piękne włoskie maszyny całkowicie zniknęły z mapy motocyklowego świata.


Tagi: Moto Morini

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów