MotoGP: Lorenzo po raz czwarty

Poleć ten artykuł:

Lorenzo jest na fali wznoszącej. Potwierdził to w czasie siódmej rundy MotoGP rozegranej 14 czerwca na torze w Katalonii.

MotoGP 2015 - 7 runda GP Monster Energy de Catalunya. Zobacz całą galerię

W Katalonii czekało nas sporo niespodzianek - przede wszystkim pole position wywalczył Aleix Espargaro na Suzuki, mało tego obok niego w pierwszym rzędzie stanął Vinales również na Suzuki. Lorenzo wywalczył trzecie pole startowe. Rossi jako "niedzielny" kierowca był dopiero siódmy.

Zęby na zwycięstwo ostrzył sobie broniący tytułu Marc Marquez - kwalifikacje nie do końca poszły po jego myśli - był czwarty. Ale zapowiedział, że w wyścigu da z siebie wszystko i oczywiście pojedzie na granicy ryzyka.

Start pokazał, że Suzuki nie nadąża za czołówką. Aleix wywiózł Crutchlowa na pierwszym winklu. Pech nie opuścił też Marqueza - faktycznie pojechał na krawędzi i wypadł z wyścigu próbując utrzymać tempo Lorenzo. To już drugi wyścig pod rząd, którego nie ukończył. Chciałem dać z siebie 100%, ale popełniłem błąd za bardzo się napinając. Kiedy za bardzo się chce – za każdą cenę – właśnie takie rzeczy mogą mieć miejsce - powiedział po wyścigu dwukrotny mistrz. Do mety nie dojechali też m.in. Andrea Dovizioso, Aleix Espargaro, Pol Espargaro oraz Nicky Hayden. Vinales finiszował jako 6 i to jest najlepszy wynik Suzuki od powrotu do MotoGP.

W Moto2 kolejne zwycięstwo zgarnął Francuz Johann Zarco z przewagą zaledwie 0,426 s nad Hiszpanem Alexem Rinsem. Trzeci ze stratą nieco ponad 1 sekundy był Tito Rabat. W klasyfikacji generalnej Zarco ma już 40 punktów przewagi nad Rabatem.

W Moto3 królowała Honda. Po raz kolejny zwyciężył Danny Kent, który w klasyfikacji generalnej ma ponad 50 pkt. przewagi nad drugim Eneą Bastianinim. Włoch w Barcelonie linię mety minął zaledwie 0,035 s za Kentem! Trzeci ze stratą 0,6 s był kolega Danego z teamu Efren Vazquez.