Motocykl poleca:

Motocross: Mistrzostwa Polski w Człuchowie - relacja

Poleć ten artykuł:

W Człuchowie cieszyła frekwencja zawodników i powrót utytułowanego Łukasza Lonki. Jeśli dodasz do tego jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia - Gabriela Chętnickiego, to emocje sięgały zenitu!

Motocross: Mistrzostwa Polski 2016 - IV runda w Człuchowie - Łukasz Lonka #262 u siebie. Zobacz całą galerię

Sobotnie wyścigi (30 lipca) najmłodszej klasy MX65 przebiegły pod znakiem bardzo wyrównanej walki pomiędzy zawodnikami Gdańskiego Auto Moto Klubu: Olafem Włodarczakiem i Maksem Chwalikiem. Podzielili się oni tą samą ilością punktów, a na najwyższym stopniu podium stanął Olaf. CO prawda przegrał on z Maksem pierwszy wyścig, ale wygrał drugi. Dwukrotnie trzeci był Mikołaj Białecki (AMK Poltarex Człuchów). W klasyfikacji generalnej liderem jest Maksymilian Chwalik, ale niewiele do niego traci Olaf, a trzeci jest Mikołaj.

W klasie MX2 nie zabrakło emocji. Jednak najwyższe miejsce wywalczył Gabriel Chętnicki (LKS Jastrząb Lipno). „Gaba” wygrał oba wyścigi w charakterystyczny dla siebie lekki i techniczny sposób. Widać u niego radość z jazdy, która udziela się całemu otoczeniu. Drugi na mecie zameldował się Karol Kędzierski (KM Cross Lublin), a trzeci bardzo szybki Łotysz Janis Karklins.

W klasie MX Masters bez niespodzianki - na najwyższym stopniu podium stanał zawodnik z tym właśnie numerem – Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów). Drugie miejsce należało do stałego uczestnika cyklu - Ukraińca Konstantina Utkina, a trzecie do zawodnika niedawno reaktywowanego klubu AMK Grodków - Andrzeja Seremeta.

Po sobotnich wyścigach zarówno kibice, jak i zawodnicy niecierpliwie czekali na niedzielną rywalizację. Największą zagadką był powrót Łukasza Lonki. Chyba nikt się nie spodziewał, że po tak długiej przerwie w obu biegach zdeklasuje on zawodników klasy MX Open! Żaden zawodnik z czołówki nie był w stanie nawiązać z Lonką wyrównanej walki. Tego dnia zawodnik gospodarzy był niezwykle szybki - miejscowa publiczność szalała. Drugi w pierwszym wyścigu był Gabriel Chętnicki, ale kolejnego wyścigu nie ukończył i na pudle za Łukaszem Lonką stanęli Karol Kędzierski i Łukasz Kurowski.

Klasę MX85 wygrał reprezentant Polski Filip Bukowicz (GAMK), przed Wiktorem Małeckim (KM Cross Lublin) i Marcinem Bandoszem (MKS Nekla).

W klasie MX2 Junior zasługującą na wyróżnienie wolą walki wykazał się Kuba Barczewski (AMK Poltarex Człuchów), który wrócił po poważnej operacji i wciąż nie jest w szczytowej formie. Mimo to wygrał oba wyścigi! Drugi na podium stanął Dariusz Rapacz (MTR Osielec), a trzeci Piotr Szczepanek (ŁKM Łódź).

Człuchowska publiczność po raz kolejny nie zawiodła, zawodnicy dali z siebie wszystko żeby emocje sportowe stały na najwyższym poziomie - chyba nikt nie żałuje wizyty na tym ciekawym torze.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: motoresults.pl

Kolejna runda Mistrzostw Polski ORLEN MX MP odbędzie się w Więcborku w ostatni weekend wakacji (27-28.08.2016 r.) Będzie to przedostatnia runda MP, na którą już dziś zapraszamy!

Tagi: Orlen MX MP 2016 | Człuchów | MX | Mistrzostwa Polski | motocross