Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Motocykle na buspasy także w Warszawie?

W Krakowie można, w Bydgoszczy można, teraz nawet w Łodzi można! To czemu nie w stolicy? Pierwszy wniosek o wpuszczenie motocykli na warszawskie buspasy został złożony.

Motocykle na buspasy.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że motocykliści wyjeżdżają na bus pasy w Łodzi. Teraz pora na Warszawę. Radny Paweł Lenarczyk - 19 marca - zgłosił interpelację, mającą na celu umożliwienie motocyklistom jazdę po pasach przeznaczonych dla autobusów. To już działa w Krakowie, Bydgoszczy i od wczoraj w Łodzi.

Jest to świetny moment, bo projektowany jest buspas przy ulicy Puławskiej (na wniosek tego samego radnego), więc można by upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Chciałbym zwrócić się z uprzejmą prośbą o rozważenie dopuszczenia na projektowanym odcinku, ale również i na pozostałych stołecznych buspasach ruchu motocyklowego – napisał radny w swoim wniosku. W mojej ocenie rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów na warszawskich drogach – dodał.

Jak myślicie, jest szansa, że to przejdzie?

Póki co filmik z Wysp Brytyjskich – można? Można.


Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>W Krakowie można, w Bydgoszczy można, teraz nawet w Łodzi można! To czemu nie w stolicy? Pierwszy wniosek o wpuszczenie motocykli na warszawskie buspasy został złożony.</p><br /><br /><a href="/newsy/Motocykle-na-buspasy-takze-w-Warszawie,8941,1">Zobacz artykuł</a>
    ~Motocykl Online, 2015-08-04 09:36:26