Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.0

Motocyklem z klocków po trasie Isle of Man TT

Program "Zabawki Jamesa Maya" podbił serca widzów. Nic w tym dziwnego bo dziennikarz postanowił między innymi pokonać trasę wyścigu Isle of Man TT na motocyklu z zrobionym z metalowych klocków Meccano.

Isle of Man TT to najstarsze, bardzo niebezpieczne i uważane za jedne z najbardziej prestiżowych wyścigów motocyklowych na świecie. Rozgrywane są niemal nieprzerwanie od 1907 roku i  przyciągają rokrocznie tysiące fanów dwóch kółek z całego świata. Trasa Snaefell Mountain Course ma ponad 200 zakrętów, a około 60 z nich zawdzięcza swoją nazwę najbardziej zasłużonym uczestnikom wyścigów. Wyścigi odbywają się co roku, w tym rozpoczynają się 30 maja i potrwają do 12 czerwca.

James May dziennikarz BBC, postanowił pokonać trasę tego wyścigu na motocyklu z metalowych klocków Meccano. Zbudowanie maszyny, która zabrała Jamesa i jego serdecznego kumpla Oza Crake’aw w tę liczącą 56 kilometrów podróż, nie była łatwym zadaniem. Pojawiły sie między innymi problemy z łożyskami, układem kierowniczym, prądem i rzecz jasna komfortem jazdy. Poza tym jechało się całkiem nieźle – wspominał James w jednym z wywiadów dla BBC. Do zbudowania pełnowymiarowego motocykla zużyto piętnaście tysięcy klocków. Czy jednak maszyna z tak nietypowych elementów ma szansę dojechać do mety?

O tym przekonacie się oglądając Zabawki Jamesa Maya: Pamiętniki Motocyklowe w poniedziałek, 25 maja, godz. 22:00 na BBC Brit.

zobacz galerię

Zobacz również:
Uważasz, że jesteś za młody na beemkowego GS-a albo nie chcesz wydawać worka kasy na Multistradę? BMW pomyślało o takich jak ty – S 1000 XR sprawdzi się w miejskiej dżungli, w czasie wakacyjnego wypadu oraz sprawi ci mnóstwo radości w czasie track daya. Ideał? Prawie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij