Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Norton w MotoGP 2012?

Norton to brytyjska firma z bardzo długą tradycją wyścigową. Lata 50 i 60 to chyba najlepszy czas dla tej marki. Teraz na niewielką skalę produkuje piękne motocykle o klasycznym wyglądzie. I ściga się na słonym jeziorze.

Plotka głosi jednak, że Norton już za niecałe dwa lata ma ścigać się w MotoGP. Wszystko za sprawą ich wyjątkowego silnika Wankla, którym faszerują swoje wyścigowe motocykle. Jeden z szefów Nortona nie potwierdził tej informacji w pełni jednak zaznaczył że owszem,  Norton planuje wystartować w jednej z klas wyścigowych mistrzostw świata. Czytając między wierszami można stwierdzić że będzie to albo MotoGP albo WSBK. Jednak tu pojawia się kolejny problem bo World Superbikes startują motocykle seryjne a Nortony z silnikiem Wankla (NRV 700 i NRV 588) to maszyny tylko wyścigowe. Czyli wszystko wskazuje na MotoGP. Podobno kolejnym powodem jest powrót MotoGP do pojemności 1000 cm3. Nie da się ukryć że litrowy Noroton z silnikiem Wankla może mieć kosmiczne osiągi (przypomnę że Norton NRV 588 o pojemności 588 cm3 rozwija moc około 170 KM), nie wiadomo tylko co z trwałością i równie ważną trakcją. Jeśli plotka okaże się prawdą, 2012 może być bardzo pomyślnym rocznikiem dla MotoGP, bowiem inne plotki głoszą o przygotowaniach Aprilii i BMW do staru również w tym sezonie. Takie informacje dobrze wróżą zwłasza przy ostatnich kłopotach MotoGP z brakami teamów wyścigowych. Może i Kawasaki powróci?


Zobacz również:
Jeżeli na jazdę możesz poświęcić czas tylko po pracy, twoja maszyna musi być wyjątkowa. Mieliśmy to szczęście, że trafiły do nas aż cztery takie sprzęty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij