Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Ogar powrócił!

Miłośników Rometa ucieszy zapewne fakt, że tej wiosny na drogi wraca model Ogar. Nie jest to jednak znany z lat 80 dwusuw, lecz nowa czterosuwowa maszynka utrzymana w klasycznym stylu.

Romet Ogar był jednym z najpopularniejszych motorowerów lat osiemdziesiątych, a jeżdżące do dziś egzemplarze mają już niemal statut kultowych. Dlatego miłośników Rometa na pewno ucieszy informacja, że tej wiosny Ogar powróci na polskie drogi. Nie będzie to już jednak ten sam poczciwy dwusuw. Legendarny jednoślad doczekał się bowiem następcy noszącego to samo imię.

Romet Ogar Caffe nawiązuje stylem do czasów, gdy na drogach królowały stylowe motocykle, a dzięki swym osiągom stanowi doskonały start do motocyklowej pasji. Sercem pojazdu jest jednocylindrowy czterosuwowy silnik współpracujący z czterobiegową skrzynią. Maszynka toczy się na kołach w rozmiarach 18 i 16 cali. Z przodu pracuje klasyczny widelec teleskopowy, a z tyłu dwa amortyzatory z możliwością regulacji napięcia wstępnego. Co ważne, Ogar Caffe dostępny będzie dwóch wersjach silnikowych.

Kosztujący 3999 zł Ogar Caffe 50 ma pojemność 49,5 cm3 i moc 3,5 KM, natomiast Ogar Caffe 125 ma pojemność 124,5 cm3, mocy 10,7 KM i kosztuje 4499 zł.

Pojazdy trafią do sprzedaży w marcu. Więcej o pojazdach tej marki znajdziecie na stronie internetowej firmy Romet.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Wszystko pięknie ale dlaczego za chińskiego Rometa ktoś żąda 4 i 4,5 tys w sytuacji gdy chińskie skutery często o większej mocy i bardziej skomplikowanej konstrukcji są tańsze? Dlaczego wreszcie żółtki ciągle mamią nas nazwami marek które bądź nie istnieją bo zostały przez nich przejęte bądź są podróbami sprawdzonych marek i w Chińskim wydaniu mają coś zmienione w nazwie aby oszukać klienta np marka znanego producenta butów Adidas w Chińskim wydaniu Adidos? Czy jest w porządku wpychanie klientom chińskich produktów pod nazwami naszych polskich sprawdzonych marek jak Junak czy Romet? Wszak wielu młodych myśli że jeśli są doskonałe cukierki Werthers Oryginal bo jadł je już dziadek to Junak czy Ogar również będą dobre bo jeździł na nich dziadek, niestety tak nie jest. Chińskie maszyny pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości i trwałości więc jestem zdania aby żółtki wymyślili swoje nazwy do wymówienia których byłby zdolny europejczyk i nimi firmowali swoje produkty, a nasze chociaż również nie były najlepsze ale stanowiące element historii naszej motoryzacji pozostawili w porządku...

  marian65, 2014-02-06 17:30:22
 • avatar
  zgłoś
  Miłośników Rometa ucieszy zapewne fakt, że tej wiosny na drogi wraca model Ogar. Nie jest to jednak znany z lat 80 dwusuw, lecz nowa czterosuwowa maszynka utrzymana w klasycznym stylu.
  Zobacz artykuł
  ~Motocykl Online, 2014-02-06 13:23:41