Motocykl poleca:

Ostatni etap Desert Challenge odwołany

Poleć ten artykuł:

Burza piaskowa zakończyła rywalizację w Abu Dhabi. Sonik drugi, Adam Małysz i Marek Dąbrowski w pierwszej dziesiątce!

Abu Dhabi Desert Challenge 2015 Zobacz całą galerię

Pierwszą rundę Pucharu Świata Cross Country zakończyła burza piaskowa, która rozpętała się nad regionem Abu Dhabi. Ostatni etap został odwołany, więc przesądziły wyniki z czwartego. To szczęście w nieszczęściu dla Sonika, bo awansował na 2. miejsce. Nawet gdyby etap odbył się normalnie Sonik praktycznie nie miał szans na odrobienie 25-minutowej straty do lidera Mohameda Abu-Issy. Mimo to ucieprpiała jego sportowa ambicja: W trakcie tego rajdu tylko jeden dzień nie miałem problemów technicznych. Złapałem tempo i byłem najszybszy. Liczyłem, że po wczorajszej walce z napędem, skrzynią biegów i silnikiem, dziś poczuję trochę przyjemności z jazdy - skomentował obrońca tytułu. Jednak jak się okazało, burza była jego wybawieniem, bo na 166 kilometrze dojazdówki (na którą został zamieniony ostatni etap) quad SuperSonika wypluł olej i odmówił współpracy. Polak linię mety przekroczył na holu - Jeżeli byłby to odcinek specjalny, nie dojechałbym do mety - powiedział.
Trzecie miejsce (5 min. straty do Polaka) zajął Nelson Agusto Sanabria. Kamil Wiśniewski był czwarty z ponad dwoma godzinami straty do Abu-Issy.

Wśród motocyklistów zwyciężył Hiszpan Marc Coma z czasem 14:49.05 h. Na drugim miejscu uplasował się Sam Sunderland ze stratą 11.55 min. Trzecie miejsce wywalczył Pablo Quintanilla z KTM Warsaw Rally Team tracąc zaledwie 20 min. Maciej Berdysz rywalizację w Abu Dhabi zakończył na 26 miejscu, a oczko za nim dojechał Paweł Stasiaczek. Brawa należą się także Kubie Piątkowi który pomimo wywrotki na 3. etapie dał radę ukończyć rajd i zajął 42. miejsce.

Nie najgorzej poszło naszym w stawce samochodów. Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem ukończyli rajd na 6. miejscu, a Adam Małysz i Rafał Marton mimo wielu kłopotów i dachowania dojechali na ósmym miejscu. Zwyciężył Katarczyk Nasser Al-Attiyah.
Kolejna runda Pucharu Świata to rajd Sealine Cross-Country Rally w Katarze. Start już w poniedziałek 20 kwietnia. Czeka nas 5 dni zaciętej walki.

42. Jakub Piątek (POL) +35:35.53

Tagi: Abu Dhabi | Desert Challenge | 2015 | Rafał Sonik | Kuba Piątek | podsumowanie | I runda | Puchar Świata FIM