Motocykl poleca:

Ostatnia runda Honda Gymkhana 2012

Poleć ten artykuł:

W podwarszawskich Markach odbył się finał Honda Gymkhana 2012. Na starcie stanęło 73 uczestników.
Zobacz całą galerię

Sobota przebiegła pod znakiem jazd treningowych. W niedzielę ustawioną trasę wszyscy przeszli najpierw piechotą, tak by dobrze się jej nauczyć. Mimo to w konkursie nie obyło się bez pomyłek, zdarzyła się też jedna wywrotka. W klasyfikacji Open w śmiganiu pomiędzy kolorowymi pachołkami nie do pokonania okazał się znowu Wojciech Grodzki na swojej Hondzie Hornet 600. On też zdobył puchar prezesa Hondy Poland i stał się zwycięzcą całego cyklu Honda Gymkhana zdobywając łącznie w czterech rundach (Warszawa, Radom, Wrocław, Warszawa) 74 punkty. W całym cyklu po piętach deptał mu Beniamin Mucha, który wygrał imprezę wrocławską i zgromadził łącznie 72 pkt. W finałowej rundzie i w klasyfikacji łącznej kobiet zwyciężyła Monika Jaworska (też na Hornecie 600) wyjeżdżając łącznie 80 pkt. W klasyfikacji Open Monika zajęła 8 miejsce. Zwycięzca cyklu otrzymał w nagrodę skuter Honda PCX, zaś drugi w klasyfikacji skuter Vision 50. Trzeci Mariusz Romanowski dostał zestaw fabrycznych akcesoriów i gadżetów Hondy. Takie same nagrody wywalczyły Monika Jaworska i kolejne w klasyfikacji kobiet Aleksandra Frost i Monika Miechowska. Wielką atrakcją końcowej rundy były pokazy mistrza świata w trialu Japończyka Takahisy Fujinami, który zaszczycił finał już po raz drugi.