Motocykl poleca:

Piąta runda FYC

Poleć ten artykuł:

Po prawie miesięcznej przerwie zawodnicy Fiat Yamaha Cup powracają na tor w Poznaniu, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się piąta, przedostatnia runda serii. Czy już w niedzielę poznamy zwycięzców tegorocznej edycji?
Zobacz całą galerię

Uczestnicy Fiat Yamaha Cup mają już za sobą dwie podwójne rundy w Poznaniu oraz zagraniczne starty w czeskim Brnie i niemieckim Oschersleben. Do rozegrania zostały już tylko trzy wyścigi w stolicy Wielkopolski, z czego dwa najbliższe odbędą się już w ten weekend. Po sześciu wyścigach różnice na czele klasyfikacji generalnych w klasach R1 i R6 są minimalne i wszystko może się jeszcze zdarzyć. Przy odrobinie szczęścia być może już w najbliższą niedzielę poznamy jednak nazwiska triumfatorów klasyfikacji generalnej!

 

R1: Trzech muszkieterów

W kategorii R1 tylko dwa punkty dzielą Andrzeja Sztudera i Wojciecha Mańczaka. Obaj jeżdżą w tym roku niemal bezbłędnie, mając na swoich kontach komplet finiszów na podium. Trzeci w tabeli Waldek Chełkowski tylko raz nie dojechał do mety po upadku, ale z tego powodu traci 22 punkty do Sztudera.

W najbliższy weekend w Poznaniu do zdobycia będzie aż 50 punktów, dlatego nic nie jest jeszcze przesądzone. Szanse słynącego z rewelacyjnych startów Chełkowskiego są większe niż się wydaje, bowiem w tym roku organizatorzy Fiat Yamaha Cup wprowadzili nowy przepis.

Od ostatecznej zdobyczy punktowej każdego zawodnika odjęty zostanie najgorszy wynik. Chelkowski zyska na „skreśleniu” z listy pierwszego wyścigu w Poznaniu, w którym nie zdobył punktów. Jeśli Sztuder i Mańczak zakończą ostatnie wyścigi na pudle, trzeba będzie im odjąć aż po 16 punktów za finisz na trzecich pozycjach, bowiem są to ich najgorsze wyniki w tym sezonie.

Jeśli taki scenariusz się sprawdzi, zwycięzcą Fiat Yamaha Cup w klasie R1 zostanie ten, który w trzech ostatnich wyścigach najlepiej poradzi sobie na torze. Najszybszą tegoroczną trójkę czeka więc wyjątkowo zacięty pojedynek i trochę matematyki wieczorami.

 

Tagi:

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów