Motocykl poleca:

Piećdziesiątka Hondy

Poleć ten artykuł:

Pierwszy start Hondy w wyścigach Tourist Trophy na wyspie Man miał miejsce w 1959 roku. Bieżący rok jest zatem pięćdziesiątym rokiem startów Hondy w tych wyścigach. W czasie tego półwiecza Honda odniosła wiele sukcesów. Równo 50 lat Hondzie towarzyszy firma Castrol.
Zobacz całą galerię

Z okazji jubileuszu Honda w porozumieniu z włodarzami wyspy Man, aby uczcić ten rok wprowadziła do obiegu specjalną serię sześciu znaczków pocztowych z wizerunkami legendarnych zawodników z każdej dekady. Oprócz tego do obiegu zostanie również wprowadzona seria monet okolicznościowych upamiętniających 50 lat uczestnictwa Hondy w TT. Sama Honda z tej okazji przedstawiła niepublikowane wcześniej zdjęcie pierwszego zespołu Hondy oraz jego odpowiednik z tegorocznym teamem.


Rok 2009 to również jubileusz 50 lat współpracy Hondy z firmą Castrol. Już od pierwszych występów Hondy w wyścigach motocykle korzystające z olejów Castrola odnosiły znaczne sukcesy. Honda wielokrotnie zwyciężała na wyspie Man, w 24 godzinnych wyścigach Bol d' Or, w rajdach Paryż-Dakar i w motocrossie. To Honda po raz pierwszy użyła oleju syntetycznego podczas wyścigów i dowiodła jego skuteczności odnosząc ponad tysiąc zwycięstw w różnych imprezach sportowych.


Tagi:

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów