Motocykl poleca:

Pirelli zwycięża z Antonio Cairolim w Motocrossowych Mistrzostwach Świata FIM 2014

Poleć ten artykuł:

Razem z Tonym Cairolim, Pirelli zdobyło tytuł w Motocrossowych Mistrzostwach Świata FIM. Włoska firma zdobyła także cztery czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Pirelli i ANTONIO CAIROLI na podium Zobacz całą galerię

Długa droga do tytułu mistrza MXGP, w tym roku zakończyła się dla Antonia Cairoliego trzecią pozycją w Grand Prix Goias. Sycylijczyk ponownie miał powody do radości, po tym jak 4 lata temu zdobył swoje szóste mistrzostwo z rzędu w premier class w  wyścigach FIM. Caiorli posiada już osiem tytułów, które zdobył w dwunastu sezonach wyścigów GP. Pomógł także Pirelli zdobyć sześćdziesiąte pierwsze wyróżnienie dla opony SCORPION MX32.

Trzecie miejsce w Brazylii wystarczyło, aby przypieczętować wygraną w zawodach, na które złożyło się 9 zwycięstw Cairoliego oraz 13 miejsc na podium w 16 wyścigach. Na ciemno-czerwonej glinie, Cairoli użył opon Pirelli SCORPION MX MidSoft 32F. To pozwoliło mu utrzymać pozycję w rakingach MXGP, zachowując 81 punktów przewagi nad najbliższym rywalem, Jeremym van Horebeekiem.

Opona Pirelli SCORPION MX32 także była obecna na podium klasy MX2, dzięki Francuzowi, Dylanowi Ferrandisowi, który zdecydował ścigać się na oponach o wymiarach  120/80-19, zdobywając drugie miejsce i plasując się przed Słoweńcem, Timem Gajserem.

Tagi: wydarzenia | newsy | Pirelli | motocross | FIM | mistrzostwa świata