Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Polaris otwiera fabrykę w Opolu

Firma Polaris Industries otworzyła w Opolu nową linię produkcyjną, liczącą ponad 32 000 m2 powierzchni. To pierwsza, poza USA, fabryka Polarisa.

Budowa fabryki pojazdów terenowych Polaris trwała zaledwie 15 miesięcy. Zakład powstał na działce o powierzchni 12 ha, zlokalizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Opolu będzie produkowanych około 35 modeli pojazdów terenowych. Z Polski trafią dalej do sześciu oddziałów firmy i ponad trzydziestu dystrybutorów z regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). W Opolu prowadzone będą także badania i prace projektowe, pozwalające dostosować pojazdy do potrzeb lokalnego odbiorcy.

Oprócz linii produkcyjnych, zakład posiada własny 2,5-kilometrowy tor testowy oraz energooszczędną lakiernię. Opolska fabryka Polarisa jest pierwszym zakładem, otwartym poza Ameryką Północną.

Do przyszłego roku pracę w fabryce ma znaleźć 300 osób, a już w tej chwili trwają szkolenia zatrudnionego personelu. Pierwsze dostawy do klientów mają trafić w pierwszym kwartale 2015 roku.

zobacz galerię

Zobacz również:
Za sześciopak na brzuchu ona na pewno cię doceni, za sześciopak w lodówce wdzięczni będą ci kumple, ale najfajniejszy sześciopak to taki, który ma dwa koła i stoi w garażu. W naszym porównaniu stają Benelli 750 Sei, BMW K 1600 GT, Horex VR6 Roadster, Honda CBX i Gold Wing F6B oraz Kawasaki Z 1300.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij