Motocykl poleca:

Polini Cup - Vitebo

Poleć ten artykuł:

Wyścig klasy 70 cm3 Evolution pełen był nieoczekiwanych wydarzeń. Kibice, którzy czekali  na pojedynek pomiędzy zawodnikami Daniele Picca i Adriano Sisti, otrzymali w zamian wspaniały pokaz jazdy Picca potwierdzony dwoma błędami Sisti.
Podczas gdy Picca utrzymywał swoje nerwy na wodzy, Sisti przekreślił swoją szansę na podium przewracając się, zarówno w pierwszym, jak i w drugim wyścigu. Z resztą pierwszy bieg przerwano właśnie z powodu tej wywrotki. Picca, niezagrożony, jechał po zwycięstwo, a tak naprawdę po drugie miejsce. Bowiem w obu biegach na pierwszym miejscu uplasował się gość specjalny - Mateo Tiraferri - oficjalny kierowca Polini, startujący poza klasyfikacją.
Całą uwagę publiczności skoncentrowali na sobie dwaj zawodnicy z czołówki, ale na szczęście również pozostali rywale w klasie 70 cm3 Evolution dali czadu. Daniele Secchini z czwartą pozycją w pierwszym biegu i trzecią w drugim, w klasyfikacji generalnej zajął miejsce trzecie. Udany był także występ Bartolini’ego, który był drugi w pierwszym biegu i Aldo Perazzini’ego, który zajął drugie miejsce w drugim biegu. W obu biegach Picca zdobył 182 punkty zapewniając sobie tytuł Mistrza Polini Cup z 57 punktową przewagą nad Sisti. Ostatnia runda Polini Cup w Pomposa ustali dalszą kolejnosć na podium. Walka będzie zaciekła.