Motocykl poleca:

Poważny wypadek Joana Lascorza

Poleć ten artykuł:

Tuż po minionym weekendzie wyścigowym na Imoli część teamów została we Włoszech na testach. Podczas porannej sesji zawodnik zespołu Kawasaki Joan Lascorz miał poważny wypadek przy ogromnej prędkości i został poważnie ranny. Nie wyklucza się nawet uszkodzenia rdzenia kręgowego.

To bardzo zła wiadomość. 27-letni zawodnik zespołu Kawasaki tuż przed końcem porannej sesji treningowej stracił panowanie nad swoim Kawasaki i rozbił się przy ogromnej prędkości na odcinku Tosa-Piratella. Joanowi natychmiast udzielono pomocy i przewieziono helikopterem do centrum medycznego.

Według włoskiej prasy uszkodzeniu uległ 5 krąg szyjny zawodnika, inne media mówią o 6. Niestety nie wyklucza się uszkodzenia rdzenia kręgowego i ryzyka paraliżu. Aby temu zapobiec Joan Lascorz był wczoraj poddany operacji na kręgosłupie. póki co wiadomo tyle, że jeden z kręgów przesunął się i mógł uszkodzić rdzeń. Mamy nadzieję że Lascorz wygrzebie się z tej kontuzji i powróci do pełnego zdrowia tak jak zrobił to w 2010 roku. Dziś ma zostać przetransportowany do Barcelony. Zanim jednak to nastąpi zostanie poddany badaniom, aby stwierdzić czy transport jest możliwy i czy nie zagraża zdrowiu zawodnika. Trzymamy kciuki Joan #17!Tagi: Joan Lascorz | Kawasaki | WSBK | SBK | World Superbike | Imola | wypadek

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów