Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Proszę wpisać pin... mandat zapłacisz kartą

Policja planuje wyposażenie drogówki w mobilne terminale płatnicze pozwalajace na opłacenia mandatu kartą płatnicza. Ma to rozwiązać problem karania łamiących przepisy ruchu drogowego cudzoziemców, którzy mandaty płacić musza gotówką.

- Proszę wprowadzić kod pin i potwierdzić zielonym. Doskonale. A oto pański mandat. - Wygląda na to że tak wkrótce będzie wyglądać karanie niesfornych kierowców. Jak donosi  „Dziennik Gazeta Prawna” - Komenda Główna Policji planuje wyposażenie części radiowozów drogówki w terminale płatnicze. Chodzi o wozy pełniące służbę na autostradach, zaś ruch ten ma rozwiązać problem karania łamiących przepisy cudzoziemców. Zgodnie z przepisami patrol drogówki, ma obowiązek przyjąć od nich płatność za mandat w gotówce, co wiąże się często z dojazdem do bankomatu, czyli znaczna stratą czasu. Przygotowywane rozwiązanie pociąga jednak za sobą koniecznością zmian w kodeksie wykroczeń.

Zobacz również:
Beemka R 1200 GS, która w 2005 roku brała udział w naszym teście długodystansowym, ma na zegarze już 155 000 km. Wybraliśmy się do serwisu, aby sprawdzić, w jakiej jest formie.   
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij