Motocykl poleca:

Puchary Markowe w Poznaniu

Poleć ten artykuł:

Motocyklowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski wystartował. Razem z tymi zawodami ruszyły Puchary Markowe Hondy i Suzuki, a także odbyła się druga runda pucharu Fiat Yamaha Cup. Emocji oczywiście nie brakowało.
Zobacz całą galerię

Druga runda Fiat Yamaha Cup podzielona była na dwie klasy: R1 i R6. W klasie R1 pierwszy wyścig zwyciężył Waldemar Chełkowski, jednak został wykluczony za zbyt niebezpieczną jazdę (zaliczył aż 3 upadki podczas jednego wyścigu) i jego miejsce na podium zajął Andrzej Sztuder. Drugi był Marcin Dąbrowski a trzeci Wojciech Mańczak. Drugi wyścig to już zdecydowana wygrana Chełkowskiego przed Mańczakiem i Sztuderem.

Największym pechowcem II rundy w klasie „R6” został Marcin Małecki (A.Wielkopolski), który do piątego okrążenia jechał tuż za Mateuszem Korobaczem (A. Wielkopolski/IV Liceum Ogólnokształcące), niestety na szóstym kółku zaliczył upadek i nie ukończył wyścigu. Aura, która pokrzyżowała zwycięskie plany Marcinowi, została niespodziewanym sprzymierzeńcem 18-letniego Mateusza, który nie dosyć, że w rewelacyjnym stylu wygrał swoją klasę, to po raz pierwszy w trzyletniej historii Pucharu Yamahy przyjechał na metę również, przed zawodnikami mocniejszej klasy "R1". Drugie miejsce w klasie Mateusza zajął Norbert Jędrzejewski, a trzecie Marcin Rzenno.

W Pucharze Suzuki GSX-R 600cm3 pierwszy wyścig zwyciężył Marcin Kondratowicz  przed Mateuszem Bińkowskim i Volkerem Kreutzerem. W niedzielę podczas drugi wyścig wygrał Sławomir Maszczak, drugi był Kreutzer a trzeci Michał Orlikowski.W generalce prowadzi Kreutzer z 36 punktami przed Maszczakiem (35 pkt.) i Bińkowskim (29 pkt.).
W klasie powyżej 600cm3 pierwszy wyścig wygrał Arek Michalski, ale za niezastosowanie się do kary nałożonej na niego przez sędziów został wykluczony. Na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Grabowski, na drugim Przemek Bosek a na trzecim Damian Bochyński. W drugim wyścigu Michalski znów dostął karę. Tym razem posłusznie przejechał przez depot po czym ruszył w szaleńczy pościg za czołówką. Dojechał trzeci za Zbigniewem Kalinowskim i Tomaszem Grabowskim. W generalce przewodzi Grabowski (45 pkt.) przed Kalinowskim i Boskiem.

Puchar Hondy CBR 125 to także dwa wyścigi. W pierwszym najlepiej pojechał Krzysztof Dept, przed Michałem Stróżyckim i Szymonem Kaczmarkiem. Szymon dojechał na czwartym miejscu ale z uwagi na to, że Marcin Kałdowski startował jako VIP i nie zalicza się do klasyfikacji generalnej jego miejsce na podium zajał własnie Kaczmarek. Drugi wyścig to zwycięstwo Wojtka Wróbla, który o pół długości motocykla wyprzedził Krzysztofa Deptę. Na trzecim miejscu dojechała jedyna przedstawicielka płci pięknej czyli Natalia Florek (w pierwszym wyścigu niestety zaliczyła upadek).

Aby obejrzeć zmagania Honda Hornet Cup kibice musieli zaczekać do niedzieli z powodu niestprzyjającej pogody. W Hornetach najlepszy okazał się zeszłoroczny triumfator CBR 125 Cup czyli Kuba Sudoł. Drugi był Jakub Tupajka, a trzeci Robert Frysiak.