Motocykl poleca:

Red-Bull MXON

Poleć ten artykuł:

Bitwa o tytuł najlepszego motocrossowego narodu rozegrała się w miniony weekend 3-4 października na torze ww włoskiej miejscowości Franciacorta. Zmagania najlepszych zawodników na świecie oglądało przez cały weekend około 90 tysięcy widzów.
Zobacz całą galerię

Mimo iż faworytami do tytułu byli zdecydowanie gospodarze zawodów, w składzie: Cairoli, Philippaerts i Guarneri nie udało im się zdobyc trofeum mistrzów. Mimo że po wyścigach pierwszych dwóch klas zdecydowanie prowadzili, na koniec imprezy dopadł ich pech i musieli uznać wyższość aż 5 teamów zajmując 6 miejsce. Mimo, że Amerykanie w składzie Dungey, Tedesco i Weimer wygrali tylko jeden bieg klasy MX1 to właśnie oni zdobyli mistrzostwo zdobywając łącznie zaledwie 22 punkty (punktacja to suma pozycji na których zawodnicy ukończyli zawody np. pierwsze miejsce to odpowiednio 1 punkt, drugie miejsce to dwa punkty. Najgorszy wynik nie wlicza się w punktację. Najmniejsza ilość zdobytych punktów zapewnia zwycięstwo.)Podium uzupełnili Francuzi (Paulin, Frossard i Musquin), oraz Belgowie (Ramon, Desalle, Roelants). W zawodach wystartowało aż 37 zespołów z całego świata. Następne zawody Red Bull Motocross Of Nations już za rok 25-26 września w Thunder Valley W USA.

Tagi: sport | motocross | Red-Bull | Motocross Of Nations | MX1 | MX2