Rossi gra dla Wielkiej Orkierstry

Poleć ten artykuł:

Valentino Rossi już po raz trzeci gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli jesteś jego fanem, możesz wylicytować bejsbolówkę z autografem i dedykacją Doktora.

Valentino Rossi aukcja na rzecz WOSP Zobacz całą galerię

Uwielbiasz Rossiego, a przy okazji chcesz pomóc? Lepiej nie mogłeś trafić - zajrzyj na stronę aukcji http://aukcje.wosp.org.pl/czapka-z-autografem-valentino-rossi-46-vr46racing-i1275668 i zalicytuj!

Valentino Rossi to żywa legenda. Obecnie jest najstarszym zawodnikiem ścigającym się w MotoGP - za niecały miesiąc skończy 36 lat (starszy o 3 lata Colin Edwards w 2014 r. zakończył karierę). W czasie 19 lat startów w Mistrzostwach Świata, 15 razy stawał na podium podczas podsumowania sezonu. 9 razy zdobył tytuł Mistrza Świata, 4 razy był wicemistrzem, a 2-krotnie wywalczył trzecie miejsce.
W 2014 roku jako pierwszy zawodnik przekroczył barierę 5000 punktów zdobytych w Mistrzostwach Świata.
W karierze odniósł 108 zwycięstw, 196 razy stanął na podium, 60 razy wywalczył pole position, 89 razy wykręcił najszybsze okrążenie w wyścigu.