Motocykl poleca:

Skutery znów się ścigały ...

Poleć ten artykuł:

Kolejna runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec skuterów (IDSM) już za nami. Tym razem zawodnicy ścigali się na torze kartingowym Vogelsbergring koło Wittgenborn 13 i 14 czerwca.
Zobacz całą galerię

Zawodom w Vogelsbergring towarzyszyła piękna pogoda. Pierwszego dnia w wyścigu trzygodzinnym udział wzięło aż 24 zespoły. Już od startu prowadzenie objął Mieloch Racing Team (Szymon Rajczak, Jerzy Mieloch Junior, Jerzy Mieloch Senior) i nie oddał go już do końca zwyciężając po pokonaniu 185 okrążeń. Drugie miejsce ze stratą 8 okrążeń do zwycięzców zajął G6 Racing, a trzecie Scooter Corner ze stratą 11.

Niedzielne wyścigi klasy 1 kolejny raz zdominował Jerzy Mieloch Senior demolując swoich rywali w obu biegach. Drugi był Tobies Pfotenhauer, a trzeci Christof Peters. Najlepszy czas okrążenia ustanowił oczywiście Jerzy Mieloch Senior. Jedno kółko przejechał w czasie 59.877.

W wyścigach klasy 2 pierwszy bieg zwyciężył Marcus Andruchewicz, a drugi Stephane Monaya. Zaciekłą walkę stoczyli Michał Adamiszyn i Kevin Chadrysiak. W pierwszym biegu Adamiszyn był 6, Chadrysiak 7, a w drugim biegu zamienili się miejscami.

Równie emocjonujące były wyscigi klasy 3. W pierwszym biegu kibice mogli obejrzeć zaciekłą walkę o zwycięstwo między Maxem Kretschmer'em i Ronniem Mengel'em. Ronnie zaliczył upadek i po ominięciu dużej części trasy został zdyskwalifikowany. Drugi dojechał Szymon Rajczak pokonując Jana Webera i Jerzego Mielocha Juniora. Drugi start również przebiegał pod znakiem walki między Ronniem i Maxem. Tym razem skuter Kretschmera odmówił posłuszeństwa i zwyciężył Mengel. Drugi był Rajczak po raz kolejny pokonując Webera. Jerzy Mieloch Junior nie ukończył wyścigu po zaliczeniu dwóch wywrotek i uszkodzeniu skutera.