Motocykl poleca:

Sterowanie wtryskiem ze smartfona? U Boscha to możliwe

Poleć ten artykuł:

Konstruktorzy Boscha opracowali elektronicznie sterowany układ wtryskowy, który można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb konkretnych pojazdów. Będzie też można odciąć paliwo smartfonem.

Firma Bosch chce przenieść niektóre rozwiązania stosowane w samochodach, do motocykli. I tak konstruktorzy opracowali nowy system elektronicznego sterowania układem wtryskowym. Ma być montowany w różnych rodzajach motocykli, od niedrogich, jednocylindrówek aż po zaawansowane technologicznie maszyny oferowane w Europie i Ameryce Północnej.

Nowy system wtrysków pozwoli, w zależności od potrzeb, obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 lub zwiększyć moc silnika. Układ ten ma być znacznie efektywniejszy od stosowanych dotychczas rozwiązań. Technologię można porównać do układów wtrysku pośredniego, które Bosch stosuje w milionach aut osobowych.

Kierowca będzie mógł wyświetlić na swoim smartfonie dane dotyczące średniego spalania albo swojego profilu jazdy. Przy pomocy smartfona będzie można też aktywować immobilizer, odcinając zasilanie paliwem.

Tagi: Bosch | wtryski | smartfon | jednoślad

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów