Motocykl poleca:

Stoner królem wyspy Filipa

Poleć ten artykuł:

Casey Stoner jest niekwestionowanym królem wyspy Filipa. Już po raz czwarty z rzędu nie dał szans rywalom i z dużą przewagą zwyciężył Australijską rundę MotoGP. Rossi już na dobre w czołówce.

Eksperci przepowiadali zwycięstwo Australijczyka, bowiem Stoner wygrał trzy ostatnie wyścigi na tym torze, a Australia to przecież jego domowy wyścig. Casey nie zawiódł swoich fanów i z przewagą ponad 8 sekund nad drugim Jorge Lorenzo dojechał do mety. Za nowo koronowanym mistrzem świata do mety dobił Valentino Rossi jednak strata ponad 10 sekund do Jorge nie pozwoliła mu powalczyć o więcej. Mało brakowało, a zabrakło by go również na podium bowiem ogromną chrapkę na trzecie miejsce miał Nicky Hayden jednak Kentucky Kid przegrał o grubość opony (0,038 straty) z Włochem i musiał zadowolić się czwartym miejscem. Piąte miejsce i tytuł nowicjusza roku (Rookie of the year) zapewnił sobie Ben Spies. Wyścigu jako jedyny nie ukończył Andrea Dovizioso z przyczyn technicznych. Jego kolega z teamu Repsol Honda, Dani Pedrosa po treningach i kwalifikacjach zdecydował, że jednak nie wystartuje.

Do końca sezonu pozostały dwa wyścigi w Portugalii i Hiszpanii. Zaraz po ostatniej rundzie w Walencji 7 Listopada Valentino Rossi będzie testował Ducati Desmosedici GP10. Tak zadecydowali bossowie z teamu Yamahy chcąc w ten sposób podziękować Rossiemu za to co dla nich osiągnął w ciągu ostatnich sześciu lat.

Tagi: Ben Spies | Nicky Hayden | Jorge Lorenzo | Valentino Rossi | Desmosedici | Ducati | Casey Stoner | MotoGP | Dani Pedrosa | Andrea Dovizioso | Phillip Island