Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Streetfighter 848 w Pirelkach

Nowy Streetfighter 848 od Ducati ma być postawiony na kapciach Pirelli Diablo Rosso Corsa. Niby nic wielkiego bo przecież każde Ducati jest teraz obute w opony od Pirelli. Dziwi jednak rozmiar tylnej opony - 180/60 zamiast standardowych 180/55.

Pytanie czy założenie na tylne koło opony o profilu 180/60 jest raczej zabiegiem marketingowym czy jednak będzie miało rzeczywisty wpływ na jazdę. Pirelli przekonuje, że tak. Opony o takim rozmiarze według Pirelli mają zapewnić lepszy kontakt z podłożem, większy komfort jazdy oraz bardziej regularne zużycie. Łatwiejsze ma być też wchodzenie i wychodzenie z pochyleń.

Rosso Corsa są oponami z rodowodem wyścigowym, a technologia wykorzystana w ich produkcji pochodzi z mistrzostw świata Supersport. Oczywiście wykorzystano w nich system EPT czyli trzy rodzaje mieszanki - bardziej miękka na zewnątrz żeby zmaksymalizować przyczepność w głębokich złożeniach, twardsza bliżej środka i najtwardsza pośrodku aby przedłużyć żywotność opony.

Pytanie czy rzeczywiście cały ten marketingowy PR na temat nieco wyższej niż normalnie opony jest uzasadniony i czy rzeczywiście ta różnica będzie odczuwalna. O tym przekonamy się pewnie podczas testów Streetfightera 848.

Zobacz również:
Jeżeli na jazdę możesz poświęcić czas tylko po pracy, twoja maszyna musi być wyjątkowa. Mieliśmy to szczęście, że trafiły do nas aż cztery takie sprzęty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij