Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Szkopek 3. na Hungaroringu

W sobotnim wyścigu Alpe Adria Cup Szkopek wywalczył znakomite trzecie miejsce. Niedzielny wyścig przerwano tuż po starcie i już nie wznowiono.

Alpe Adria Cup 2015: Paweł Szkopek na torze Hungaroring.

Powodem przerwania zawodów był śmiertelny wypadek słoweńskiego zawodnika Berto Camleka. Jego highside wywołał spore zamieszanie, niestety uderzyły w niego maszyny innych zawodników. Berto Camlek to wyjątkowo doświadczony zawodnik. Przygodę z wyścigami rozpoczął jeszcze w latach 80. XX w. - ścigał się w kilku rundach WSBK, kilka razy wygrał Alpe Adria Cup. Jego ostatni wyścig był zarazem ostatnim wyścigiem dnia. Po wypadku zawodów nie wznowiono.

Paweł Szkopek: W sobotę cieszyłem się z trzeciego miejsca podczas mojego debiutu na Hungaroringu. Byłem zmotywowany, aby w niedzielę poprawić ten wynik. Niestety życie pisze czasem scenariusze, które nie są zbyt optymistycznie. Zaraz po starcie niedzielnego wyścigu w wypadku zginął mój kolega i rywal z toru – Berto Camlek ze Słowenii. Jechał parę miejsc za mną. Jest mi niezmiernie przykro że tak się stało. Chciałbym złożyć rodzinie i przyjaciołom Berto moje najszczersze kondolencje. Brak mi słów, aby wyrazić to co czuję w tej sytuacji.

Paweł Szkopek już za dwa tygodnie wystartuje w Poznaniu podczas rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Zobacz również:
Jeżeli na jazdę możesz poświęcić czas tylko po pracy, twoja maszyna musi być wyjątkowa. Mieliśmy to szczęście, że trafiły do nas aż cztery takie sprzęty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij