Motocykl poleca:

Taddy zwycięża w Helsinkach

Poleć ten artykuł:

W niedzielę 1. lutego zawodnicy SuperEnduro walczyli o zwycięstwo w GP Finlandii w Helsinkach, które ostatecznie zdobył Taddy Błażusiak i umocnił pozycję na szczycie generalki

Zobacz całą galerię

Walka była zacięta, czyli tak jak było można się spodziewać po pierwszych 3 rundach. Pierwszy wyścig wygrał Cody Webb, który w generalce zajmuje 4 miejsce i do podium brakuje mu zaledwie 8 punktów. Drugi dojechał Błażusiak, a trzecie miejsce wywalczył David Knight. W drugim wyścigu ze startem w odwróconej kolejności, Jonny Walker wykorzystał lukę jaka się przed nim pojawiła i mając przed sobą pusty tor pewnie dowiózł zwycięstwo do mety. Taddy, Webb i reszta stawki musieli ostro przepychać się do przodu. W rezultacie Tadek skończył na 3. miejscu. Na drugie miejsce przebił się David Knight.
 Ostatni wyścig to zacięta walka pomiędzy Błażusiakiem i Davidem, którą ostatecznie wygrał Polak, co dało mu zwycięstwo w całym etapie. Knight popełnił błąd który wykorzystali Walker oraz Webb. David Knight skończył na 4 miejscu i traci w generalce 21 pkt. do prowadzącego Tadka.
Następna runda odbędzie się w Meksyku w Guadalajara już 22 lutego. Jesteśmy pewni, że w kraju Tequili i kaktusów nie zabraknie emocji.