Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Tank slapper/shimmy

Tank slapper to bardzo nieprzyjemna odmiana shimmy przedniego koła. Często pojawia się po lądowaniu z gumy. Jak temu zaradzić patentów jest kilka chociaż żaden tak naprawdę sprawdzony.

Tankslapper występuje zwykle wtedy gdy przednie koło traci przyczepność i jego ścieżka nie zgadza się ze ścieżką tylnego koła. Następuje mocne trzepotanie kierownicą, i szarpanie motocyklem które prowadzi do bolesnego uderzania kolanami i np klejnotami o zbiornik paliwa. Jak temu zaradzić?
Jedni mówią że najlepiej wtedy rozluźnić chwyt na kierownicy i pozwolić motocyklowi wskoczyć z powrotem na właściwy tor, inna szkoła podpowiada że lepiej dodać gazu i wtedy motocykl się ustabilizuje. Jeszcze inni każą ścisnąć zbiornik nogami, przesunąć ciężar ciała do przodu i odpuścić gaz. Nie jestem pewien czy, którakolwiek z tych teorii jest słuszna. Jedno jest dla nas pewne tankslappery bolą. Bardzo.

Poniżej kilka przykładów tankslapperów które skończyły się szczęśliwie.


tu od około minuty:

Zobacz również:
Wygląda na to, że kolesie z BMW postanowili namieszać. Nie tylko pokazali seryjnego streetfightera S 1000 R, ale też ustalili dla niego bardzo konkurencyjną cenę – 53 400 zł.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij