Motocykl poleca:

V edycja Quad Golden Cup

Poleć ten artykuł:

W Sobieńczycach na specjalnie pod tą okazję wybudowanym torze ścigali się nie tylko zawodowcy. Do rywalizacji staneli również amatorzy i młodziki.
Zobacz całą galerię

Do zawodów zgłosiło się łacznie 30 zawodników. Podzielono ich na trzy klasy. W młodzkiach startowało 7 zawodników, w amatorach 9, a w klasie Golden Cup 14.

Trasa liczaca 3 km była wymagająca i przyniosła wiele emocji. Wielu zawodników nie ukonczyło zawodów. Ich quady nie podołały cieżkim trudom wyścigów i odmówiły posłuszeństwa.

Zawody były podzielone na trzy klasy:

1. Młodzik quady - pojemność do 250cm3
2. Silver Cup - klasa amatorska
3. Golden Cup - klasa Open, klasa otwarta, w której stratowała również czołówka krajowa

W Młodzkiach zwyciężył Patryk Siekaj pokonujac aż 54 okrążenia. Za nim uplasowali się Jakub Zajchowski i Jan Przybył.
W Amatorach (Silver Cup) Maciej Siekaj nie dał szans rywalom i po pokonaniu łącznie 77 okrażeń zajął 1 miejsce przed Patrykiem Kucharewiczem i Karolem Wentą.
Roman Miłkowski okazał się najlepszy w klasie 2K czyli Golden Cup. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Klaudiuszowi Rostowskiemu i Pawłowi Sobczykowi.

Quad Golden Cup: 1. Roman Miłkowski (Suzuki LTR-450): „To były niesamowite zawody! Startowałem na seryjnym quadzie z 2008 roku. W pierwszym biegu trochę się przegrzewał przez co miałem słabszy wynik, bo 5 miejsce, ale im więcej okrążeń tym moje Suzuki lepiej się sprawowało. Najbardziej odczuwalną różnicą w porównaniu z konkurencją, było seryjne zawieszenie, które jak widać zdało ezgamin!”