Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

VIII Sopot Moto Festiwal Powerstation 2009

Już po raz ósmy w Sopocie odbędzie się największy zlot miłośników motocykli i aut kolekcjonerskich w Polsce. W tym roku został połączony z obchodami 50-lecia polskiego rock’n’rolla, co nada mu niepowtarzalny klimat.

Uczestnicy wydarzenia zostaną zabrani w podróż muzyczną, która przypomni szczególną rolę, jaką odegrało Trójmiasto, a zwłaszcza Sopot, w rozwoju rock’n’rolla w Polsce. Będzie można posłuchać niezapomnianych przebojów, obejrzeć materiały archiwalne dokumentujące muzyczny klimat kolejnych dziesięcioleci, a także Rock’n’roll Fashion Show – program artystyczny ukazujący zmiany w modzie, muzyce i tańcu na przestrzeni 50 lat. Nie zabraknie też współczesnej muzyki rozrywkowej, wystąpią Żuki, Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych, Shakin’ Dudi, Rock&Roll Band Marcela Woodmana, Addicted to Rock oraz Cztery Szmery z repertuarem zespołów AC/DC. Imprezę poprowadzą dziennikarz radiowej Trójki Marek Gaszyński, Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc oraz Paweł Mazur, trójmiejski konferansjer. Gościnnie wystąpią. Elvis Presley i Marylin Monroe.
Na sopockim molo ustawiona zostanie scena z kilkunastometrowym wybiegiem, na której odbędą się wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów, wraz z wyborami Miss Sopotu. Impreza rozpocznie się w piątek, 21 sierpnia o 19.15 wykonaniem przeboju 50-lecia rock’n’rolla przez 20 gitarzystów z najbardziej znanych polskich zespołów. Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę „Historia rock’n’rolla w Polsce”, a na niej zdjęcia z koncertów i festiwali, książki i płyty z tamtych lat, pamiątki po muzykach. Na stoisku przy wystawie będzie można zdobyć autograf muzyków i autorów książek, m.in. Ireneusza Dudka, Krzysztofa Skiby, Wojciecha Kordy, Sławomira Łosowskiego czy Wojciecha Fułka, Marka Gaszyńskiego i Wojciecha Korzeniewskiego.
Z pewnością dużą atrakcją będzie pojawienie się w Sopocie różnorodnych modeli motocykli i aut kolekcjonerskich. Ich prezentacje i barwne parady to coroczny nieodłączny element wydarzenia. Odbędą się pokazy ekwilibrystyki motocyklowej w wykonaniu mistrzów i juniorów (8-10 lat) oraz wystawa samochodów wyścigowych.
W tym roku impreza jest bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i turystów.

Więcej informacji oraz szczegółowy program
www.powerstation.pl


Piątek, 21 sierpnia
19.15    Przebój 50-lecia rock’n’rolla, inauguracja imprezy
19.35    Muzyczny klimat lat 50-tych – film
19.40    Występ Elvisa Presleya i Marylin Monroe
19.50    Rock’n’roll Fashion Show – lata 50-te
20.05    Koncert Rock’n’roll Band Marcela Woodmana
20.35    Muzyczny klimat lat 60-tych – film
20.40     Rock’n’roll Fashion Show – lata 60-te
20.55     Koncert zespołu Żuki z udziałem orkiestry symfonicznej
          Koncert Wojciecha Kordy
21.40    Muzyczny klimat lat 70-tych – film
21.45    Rock’n’roll Fashion Show – lata 70-te
22.00    Koncert zespołu Cztery Szmery
22.30    Muzyczny klimat lat 80-tych – film
22.50    Koncert zespołu Shakin’ Dudi

Sobota, 22 sierpnia
13.00    Parada głównymi ulicami Gdyni i Sopotu
15.00    Pokazy, wystawy na sopockim molo
18.00    Rejs pirackim statkiem wzdłuż wybrzeża w klimacie rock’n’rolla
Scena na sopockim molo
19.00    Wybory Miss Sopotu cz. 1
19.30    Koncert zespołu The Park
21.00     Wybory Miss Sopotu cz. 2
21.30     Konkursy, pokazy
22.15    Pokaz artystyczny
22.30     Koncert zespołu Rock&Roll Band Marcela Woodmana

Zobacz również:
Jeżeli na jazdę możesz poświęcić czas tylko po pracy, twoja maszyna musi być wyjątkowa. Mieliśmy to szczęście, że trafiły do nas aż cztery takie sprzęty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij