Motocykl poleca:

Vespa 946-powrót do przyszłości

Poleć ten artykuł:

Czujne oczy tą piękną Vespę mogły wypatrzyć już w naszym Katalogu MOTOCYKLE 2013. Teraz prezentujemy ją jednak z bliska.
3.jpg Zobacz całą galerię

Nazwa modelu 946 pochodzi od daty skonstruowania pierwszej powojennej Vespy, której wygląd jest ikoną w świecie skuterów. To właśnie w 1946 roku powstała pierwsza Vespa, a zaledwie kilka lat później na tych stylowych skuterach jeździły już całe Włochy.
Vespa 946 wyglądem nawiązuje do tamtych czasów choć poza stylowymi liniami ma z nimi niewiele wspólnego. Ten skuter ma być całkowicie nowoczesny. Silnik o pojemności 125 cm3, który będzie napędzał to stylowe cudo ma być aż o 30% bardziej ekonomiczny od swojego poprzednika (wg producentów przy prędkości 50 km/h dystans 100 kilometrów będzie można pokonać na 2 litrach paliwa), a przy tym mocniejszy o blisko 10% (8,5 kW /11.5 KM i 10,7 Nm) i nie będzie wymagał częstych wizyt w serwisie (przeglądy zaplanowane co 10 000 km). Do tego dochodzą takie rozwiązania jak ABS i kontrola trakcji ASR oraz oświetlenie w technologii LED. Trzeba przyznać, że wszystko to w połączeniu z dość niepowtarzalnym i niepodrabialnym stylem (choć wielu już próbowało) robi spore wrażenie i ciekawi jesteśmy czy ten skuterek rzeczywiście będzie tak genialny. Mamy też przy tym nadzieję, że mimo kosmicznych technologii cena nie będzie z kosmosu. Cóż. Czas pokaże.

Odwiedźcie też oficjalną stronę Vespy www.vespa946.com


Tagi: Vespa | Vespa 946 | skuter 125

Oceń artykuł:

1.0

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów