Motocykl poleca:

WSBK Kyalami

Poleć ten artykuł:

Pod dyktando zawodników Ducati Xerox przebiegła VI runda WSBK na torze Kyalami W RPA.

Dwa zwycięstwa Noriuki Hagi oraz dwa drugie miejsca Fabrizio to zdecydowany sukces dla Ducati. Mimo problemów podczas treningów i kwalifikacji Noriuki Haga zwyciężył w obu wyścigach. Tuż za nim zarówno w pierwszym (niecała sekunda straty)jak i w drugim starcie (przegrał na ostatnim zakręcie) dojechał Michel Fabrizio i po raz kolejny udowodnił swoją wysoką formę. Ben Spies typowany na największego rywala dla liderującego Japończyka w pierwszym wyścigu dojechał trzeci po niewielkim błędzie popełnionym w trakcie walki o drugą pozycję z Fabrizio. Drugiego wyścigu nie ukonczył z powodu awarii skrzyni biegów. Jego miejsce na podium zajął Jonathan Rea, który w pierwszym starcie był czwarty.

Dobrym wynikiem mogą się także pochwalić zawodnicy Aprilii RSV4 Factory, czyli Max Biaggi, który dojechał dwa razy piąty oraz Shinya Nakano, który był dwa razy siódmy.
Yukio Kagayama dwukrotnie dojechał na ósmej pozycji a jego nowy kolega Fonsi Nieto zastępujący tymczasowo Maxa Neukirchnera (leczy nogę połamaną podczas kraksy na Monzie) nie spisał się najlepiej. W pierwszym biegu był 16 a w drugim 15 co dało mu łącznie jeden punkt.

Ten weekend WSBK okazał się pechowym dla zawodników teamu BMW. Ruben Xaus nie dojechał do mety w obu wyścigach a zastępujący Troya Corsera Martin w pierwszym wyścigu był ostatni z ogromną stratą do zwycięzcy, a drugiego nie ukończył.

Po sześciu rundach WSBK w klasyfikacji generalnej prowadzi Haga (250 pkt) za Michelem Fabrizio (165 pkt), który po rundzie w RPA wyprzedził drugiego dotychczas Bena Spiesa. Amerykanin jest teraz trzeci (162 pkt) i ma 46 pkt przewagi nad czwartym Haslamem i 56 nad piątym Reą.