Motocykl poleca:

Wadliwy amortyzator w BMW R1200 RT

Poleć ten artykuł:

27 właścicieli modelu BMW R1200 RT będzie musiało się stawić w autoryzowanych serwisach bawarskiej marki z powodu możliwej usterki w tylnym amortyzatorze.

BMW R1200 RT

Polski oddział niemieckiego koncernu ogłosił właśnie rozpoczęcie akcji serwisowej, w ramach której niektóre egzemplarze motocykla BMW R1200 RT (K52), wyprodukowane w Niemczech, mogą mieć problem z awarią tłoka amortyzatora w opcjonalnym tylnym amortyzatorze typu Dynamic ESA. Wada może prowadzić do jego pęknięcia. W przypadku pęknięcia tłoka tylnego amortyzatora, zawieszenie tylne może opaść na koło, a błotnik może zetknąć się z oponą. W takim przypadku motocykl nie będzie mógł utrzymać stabilności, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 27 egzemplarzy modelu BMW R1200 RT.

Przedsiębiorca zobowiązał dealerów BMW Motorrad Polska do niezwłocznego skontaktowania się z właścicielami pojazdów objętych kampanią i poinformowania ich o konieczności natychmiastowego zaprzestania użytkowania motocykla. W ramach akcji amortyzatory ESA zostaną bezpłatnie wymienione na nowe.

Tagi: BMW | BMW R 1200 RT | akcja serwisowa

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów