Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Wszystkie akcesoria motocyklowe z certyfikatem CE

Parlament Europejski właśnie przyjął ustawę, która wymaga od wszystkich akcesoriów motocyklowy certyfikatu bezpieczeństwa.

Jak zwykle różnej maści komisje i inne organizacje europejskie wtykają swoje wścibskie nosy w niezupełnie swoje sprawy. Tym razem Parlament Europejski postanowił przyjrzeć się kwestii akcesoriów motocyklowych. Założenie jest takie by wszystkie akcesoria motocyklowe, które mają służyć do ochrony: kaski, kurtki, rękawice itp. będą musiały mieć europejski certyfikat bezpieczeństwa. Choć większość ciuchów produkowanych przez europejskie firmy jest certyfikowana, trafiają się produkty, które takich certyfikatów nie posiadają. Oczywiście wprowadzenie tych przepisów i wykonanie ich potrwa kilka lat, ale jest szansa że już niedługo z rynków europejskich znikną produkty kaskopodobne typu "ozdobne nakrycie głowy z szybką", które w kwestiach bezpieczeństwa nie różnią się wiele od wiaderka wypełnionego styropianem. Na portalach video pełno jest amatorskich testów takich kasków, które w wystarczająco obrazowy sposób pokazują ich wartość ochronną. Być może więc wreszcie Parlament Europejski zrobi coś dobrego dla motocyklistów. Co o tym sądzicie?

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Parlament Europejski właśnie przyjęła ustawę, która wymaga od wszystkich akcesoriów motocyklowy certyfikatu bezpieczeństwa.</p><br /><br /><a href="/newsy/Wszystkie-akcesoria-motocyklowe-z-certyfikatem-CE,9879,1">Zobacz artykuł</a>
    ~Motocykl Online, 2016-02-03 16:50:56