Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ
1


OCEŃ

X-Fighters w drodze do Turcji

W Stambule, a dokładniej w Yedikule Dungeons (Twierdza Siedmiu Wież) odbędzie się trzeci przystanek sześcioodcinkowej najbardziej prestiżowej serii FMX na świecie. Amerykanin Todd Potter i Nowozelandczyk Levi Sherwood będą walczyć o prowadzenie w klasyfikacji generalnej na terenie słynnej fortecy!

Trzeci przystanek tegorocznej rywalizacji, który rozegrany zostanie w najbliższy weekend w Stambule w Yedikule Dungeons (Twierdza Siedmiu Wież) zapowiada się niezwykle emocjonująco! Amerykanin Todd Potter z pewnością zechce zwiększyć przewagę nad reprezentującym Nową Zelandię Levim Sherwoodem by pozostać na szczycie klasyfikacji generalnej. W ramach rozgrzewki przed zbliżającym się wydarzeniem - 30 maja w Stambule odbyły się pokazy FMX w ramach Red Bull X-Fighters jam, które obejrzało ponad 20 000 ludzi.

Todd Potter niespodziewanie zatriumfował podczas majowego przystanku w Glen Helen w Kalifornii. Jego wspaniały występ na największym torze w historii tego sportu i pierwsze w karierze zwycięstwo uplasowało go na szczycie stawki. Jednak Levi Sherwood i broniący tytułu mistrza Dany Torres z Hiszpanii, którzy na kalifornijskich wzniesieniach nie poradzili sobie aż tak dobrze i zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce, są przekonani, że na mniejszym torze w Turcji wrócą do gry o zwycięstwo.

Potter - który w Kalifornii skarcił Sherwooda i Torresa za odpuszczenie największej skoczni, jaką był 18-metrowy step-up – prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej ze 135 punktami na koncie. Tuż za nim uplasowali się Sherwood z liczbą 130 punktów oraz Javier Villegas z Chile, który był trzeci podczas inauguracyjnego przystanku w Dubaju oraz czwarty w Glen Helen, z sumą 120 punktów. Mający 50 punktów na koncie Torres zajmuje dziewiątą pozycję.

Zawodnikiem, na którego z pewnością pozostali riderzy będą musieli uważać podczas zbliżającej się rywalizacji jest Thomas Pages z Francji. Będzie to jego drugi występ w tegorocznej serii po tym jak w Glen Helen zaliczył udany przejazd i zajął drugie miejsce, co dało mu 80 punktów i piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Turecka rywalizacji rozpoczyna serię europejskich przystanków. Kolejne odbędą się w Madrycie 20 lipca i w Monachium 11 sierpnia. Sezon 2012 zakończy się 6 października w Sydney w Australii. Na wymagającym torze w Stambule zawodnicy będą wzbijać się na swych motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonywać w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów.


zobacz galerię

Zobacz również:
Jeżeli na jazdę możesz poświęcić czas tylko po pracy, twoja maszyna musi być wyjątkowa. Mieliśmy to szczęście, że trafiły do nas aż cztery takie sprzęty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij