Motocykl poleca:

XDiavel - dRogi krzyżują się w Mediolanie

Poleć ten artykuł:

Ducati pokazuje rogi. Podczas EICMA w Mediolanie pojawił się zupełnie nowy XDiavel. Czy to nowe spojrzenie na sportowego cruisera (sic!) to nie za dużo?

Zobacz całą galerię

Pojęcie sportowego cruisera jeszcze do niedawna nikomu nie mieściło się w głowach, a do tej kategorii można było zaliczyć co najwyżej Yamahę V-max. Później pojawił się Diavel z włoskiej stajni Ducati. Dziś ten model wyznacza zupełnie nowy kierunek, a połączenie sportu i cruisingu weszło w nowy wymiar, bowiem podczas targów EICMA w Mediolanie Ducati zaprezentowało XDiavela.

X w nazwie nowego Diavela oznacza właśnie skrzyżowanie dróg cruiserów i maszyn sportowych. Motocykl jest zbudowany w oparciu o silnik Testastretta osiągający moc 156 KM i moment 129 Niutonometrów. hektolitry mocy i tony momentu. To wszystko jest wsparte systemami elektronicznymi: regulowanym zawieszeniem, ABS-em na zakręty Bosch-Brembo, systemem zmiennych faz rozrządu DVT znanym z Multistrady, kontrolą trakcji DTC, asystentem startu Ducati Power Launch, trzema trybami pracy silnika (touring, Urban i Sport). Oczywiście do tego dochodzi wykończenie wielu elementów w szczotkowanym aluminium, ciekłokrystaliczny wyświetlacz TFT, oświetlenie LED, tempomat i najwyższy poziom wykonania. Mało?

XDiavel będzie też dostępny w wersji S z dodatkową możliwością połączenia się z motocyklem za pomocą Bluetooth, oraz wieloma dodatkowymi smaczkami stylistycznymi (osłony pasa napędowego, lusterka, osłony ramy itp). Wszystko zobaczycie na zdjęciach poniżej. Nie wiadomo jeszcze kiedy trafi do salonów i ile będzie kosztował. Pewne jest jedno - szykujcie portfele bo tanio nie będzie.

A dla tych, którzy nie są fanami XDiavela dostępny będzie jeszcze "zwykły" Diavel, również w wersji Carbon.

Tagi: Ducati | Ducati XDiavel | XDiavel | nowości 2016 | EICMA

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów