Motocykl poleca:

YZR-M1 i pierwsze testy

Poleć ten artykuł:

Pierwsze testy przyniosły również pierwsze przypuszczenia co do faworytów nowego sezonu. Zaprezentowana została również nowa Yamaha YZR-M1. Mimo braku widocznych zmian zawodnicy teamu Fiat Yamaha Valentino Rossi i Jorge Lorenzo pozytywnie wypowiadają się o nowych motocyklach.

Pierwsze testy potwierdziły, że kolejny raz głównym pretendentem do tytułu będzie Valentino "Doktor" Rossi. Tuż za nim Uplasowali się Casey Stoner, i tu niespodzianka Colin Edwards. Rozczarowali nieco Jorge Lorenzo (5 czas) oraz Dani Pedrosa (dopiero 8. pozycja). 4 miejsce zajął weteran wyścigów Loris Capirossi, 6 i 7 odpowiednio Andrea Dovizioso oraz Nicky Hayden. Nie było równiez niespodzianek ze strony debiutantów. Hector Barbera był 10, Alex Espargaro 11, Mistrz świata SBK en Spies 12, Alvaro Bautista 14, Marco Simoncelli 15, A Hiroshi Aoyama zajął ostatnią 17 pozycję. Różnica między najlepszym zawodnikiem testów a najsłabszym wyniosła zaledwie 2.24 sekundy, konkurencja jest zatem ogromna. Czekamy na kolejne wyniki testów a już nidłu początek sezonu MotoGP.