Motocykl poleca:

Yamaha MT-09 - nowość 2017

Poleć ten artykuł:

Przebudzenie mocy w postaci Yamahy MT09 nastąpiło 4 lata temu. Teraz Yamaha pokazała nowe oblicze najpopularniejszego w Europie nakeda.

Nowość 2017: Yamaha MT09. Zobacz całą galerię

Model na 2017 rok odróżnisz od poprzednika już na pierwszy rzut oka. Przednia lampa przypomina MT10, a do tego postawiono w niej na diody LED. Zmieniono także otaczające ją plastiki, a zegar przysunięto bliżej kierownicy. Faktycznie MT09 wygląda jak przyczajone do skoku dzikie zwierzę. Zmiany dotknęły również tyłu - stelaż skrócono o 30 mm, a lampa już nie wygląda jak dołożona w ostatniej chwili. Teraz jest ładnie wkomponowana w zadupek, a jej kształt przypomina literę "M". Co ciekawe w kierunkowskazach zostawiono klasyczne żarówki...
Fantazja nieco poniosła japońskich stylistów i uchwyt tablicy rejestracyjnej przymocowali oni do wahacza - według mnie mieli gorszy dzień.

Jednak najbardziej interesujące zmiany tkwią głębiej - fanów ostrzejszej jazdy ucieszy bardziej twardo zestrojony, a do tego jeszcze w pełni regulowany, widelec upside-down o śr. goleni 41 mm. Rozdzielono tu tłumienie dobicia (lewa laga) i tłumienie odbicia (prawa laga), co ma poprawić płynność działania, a co za tym idzie prowadzenie na krętych drogach. W czasie ostrych redukcji przyda się sprzęgło z funkcją antyhoppingu (Assist & Slipper), a podczas odkręcania na wyjściu z winkla i prostych spodoba ci się quickshifter.  

 

Tagi: Intermot 2016 | Kolonia | Yamaha | MT-09 | nowość 2017

Oceń artykuł:

3.0

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów