Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Zmian w ustawie c.d.

Przy okazji zmian w sposobie uzyskiwania prawa jazdy na kategorię C (samochody powyżej 3.5 tony) Ministerstwo Infrastruktury zamierza wziąć na tapetę również inne kategorie, w tym A.

Resort planuje ustanowić nowe zasady dla przyszłych motocyklistów. Plan zakłada podniesienie wieku uprawniającego do posiadania prawka na "duże motocykle" do 24 lat. Młodsi adepci będą mogli zrobić prawo jazdy kategorii A2 od 18 lat na maszyny o mocy poniżej 46 KM (Valentino Rossi chyba ich zainspirował), a po dwóch latach posiadania takiego "małego A" będą mogli zdawać na duże motocykle. Oprócz tego resort  planuje stworzenie nowej kategorii AM, obejmującej motorowery i skutery. Chętni bedą musieli mieć ukończone 14 lat. Osoby pełnoletnie nie będą musieli posiadać prawka kategorii AM.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Po raz kolejny na tapetę wraca temat prawa jazdy na motocykl.
  Zobacz artykuł
  ~Motocykl Online, 2013-07-01 23:43:06
 • avatar
  zgłoś
  nowa ustawa ma soje dobre strony ale i te złe. za każdym razem zdawanie prawa jazdy od nowa, i naciąganie ludzi na większe wydatki. to moc do 46 KM to trochę za mało jak niewiele mniejsza ma moc np honda nsr którą można jeździć na a1 a tak że motocykli do 46 KM jest niewiele moc powinna być organiczna do jakichś 60-80 KM wtedy nawet wiele osób nie potrzebowało by prawa jazdy na "duże motocykle" a tak to wszyscy będą rejestrować mocniejsze motocykle na 46KM więc ci tam na górze powinni wpierw zastanowić się lub nawet poradzić się osób poruszających się na 1-no śladach w tedy na pewno doszło by do kompromisu
  ~Goral, 2009-08-16 23:30:43