Motocykl poleca:

Alpen Masters 2007 (cz. 2)

Poleć ten artykuł:

W drugiej części relacji z Alpen Masters 2007 opisujemy eliminacje wśród funbike’ów/enduro i maszyn turystycznych/sportowo-turystycznych oraz wielki finał z udziałem zwycięzców pięciu grup motocykli i zeszłorocznego triumfatora.
Zobacz całą galerię

FUNBIKE’I/ENDURO

Triumph Tiger 1050, Honda Varadero, Kawasaki Versys 650, KTM 690 Supermoto

Cztery maszyny tworzące tę grupę mają przynajmniej jedną cechę wspólną – chcą i lubią dostarczać radość z jazdy. Czy potwierdzą tę cechę na alpejskich zawijasach?

KTM 690 Supermoto

Oszczędna stylistyka i nowy, mocniejszy silnik – tym cechom KTM 690 Supermoto zawdzięcza, że jazda w Alpach była prawdziwą przyjemnością. Niestety, na bardzo krótką metę. Pochylona nad kierownicą pozycja jeźdźca, wąska i bardzo twarda kanapa – już po kilku kilometrach przyjemność zamieniła się w udrękę.

Pod względem własności prowadzenia 690 Supermoto można stawiać za wzór. Prawdziwy zachwyt wzbudził fakt, że nawet większe prędkości w ogóle nie szkodzą stabilności. Także przejście z jednego złożenia w drugie nie sprawia maszynie żadnego kłopotu. Jak na jednocylindrowca, silnik jest bardzo mocny, ale na Alpy to nie wystarcza. Trzeba go utrzymywać w górnym zakresie obrotów i czę- sto korzystać ze skrzyni biegów. Gdy obroty spadną, pozostaje zredukować nawet o dwa biegi.

Kawasaki Versys 650

Tagi:

Oceń artykuł:

5.0

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów