Motocykl poleca:

Kamerki sportowe dla motocyklisty

Poleć ten artykuł:

Każdy szanujący się motocyklista ma dziś kamerkę. Prezentujemy ofertę polskiego rynku kamer sportowych.

Zobacz całą galerię

W kamerach sportowych jeszcze niedawno rządziło GoPro, dziś firmy produkujące kamerki POV (Point of View) pojawiają się jak grzyby po deszczu i prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach. Jeszcze niedawno do głowy by nam nie przyszło, że w świat kamer sportowych wkroczą takie technologie, jak WiFi czy choćby łączność z aplikacją na smartfonie. Dziś jeśli kamera nie ma choć jednej z tych opcji, już na starcie jest skreślona. Większość prezentowanych przez nas kamer ma pilota, ekrany LCD czy też modemy WiFi, za pomocą których łączysz się ze swoim telefonem czy też tabletem.

To sprawia, że niemal bezkonkurencyjnemu dotychczas GoPro zagrozili rywale. Zwłaszcza że GoPro Hero4 Black jest najdroższą kamerą z tego przeglądu. Choć wciąż dysponuje chyba największymi możliwościami, jeśli chodzi o formaty nagrywania i dodatkowe opcje, konkurencja depcze jej po piętach i oferuje lepiej wyposażone zestawy (Hero4 nie ma w zestawie pilota i ekranu LCD) za sporo niższą kasę. Dla przykładu trzeci w zestawieniu cenowym AEE Magicam, kosztujący o 600 zł mniej, oferuje w zestawie z kamerą pilota, ekran TFT, dwa akumulatory, etui i obudowę wodoszczelną, a specyfi kacja techniczna nie odbiega znacznie od możliwości GoPro.

A może da się taniej? Jasne. Dla początkujących i takich, którzy najpierw chcą sprawdzić, czy zabawa z kamerami ich kręci, na polskim rynku znajdą się też kamery sporo tańsze, jak chociażby Lark Free ActionCam 500 za 349 zł, RedLeaf RD990 za 689 zł (obie są wyposażone w WiFi, aplikacje na smartfona i wodoszczelne obudowy) czy nawet Denver ACT-1301 za niecałe 200 zł. Choć wiąże się to z ograniczonymi możliwościami nagrywania, nie oszukujmy się: kto z wrzucających filmy na YouTube’a korzysta z rozdzielczości wyższej niż 1080 pikseli?

Prawda jest taka, że na razie niewiele telewizorów ma możliwość odtworzenia filmów klasy 4K, żeby nie wspomieć o komputerach, które muszą przetworzyć i zmontować filmik takiej jakości. Tak, filmiki trzeba montować po nakręceniu, bo w innym przypadku stają się tylko kupą bezużytecznych nagrań, które zalegają w czeluściach dysku twardego lub w otchłani internetu. Jeśli chcesz więc być bohaterem YouTube’a i mieć na swoim kanale tysiące odsłon, przyłóż się do tego – pracę ma wykonać nie tylko kamera. Ostatecznie możesz użyć kamery w zaciszu swojej sypialni, tylko takimi nagraniami lepiej nie chwal się w internecie. A oto, czym kuszą nas i co mówią o swoich kamerach producenci.   

 

Activcam Sky

Specyfikacja i wyposażenie seryjne kamery Sky (to, co znajdziesz w pudełku) robi pozytywne wrażenie. Mamy tu WiFi, ekran kolorowy, możliwość połączenia ze smartfonem lub tabletem (tylko Android), sporo funkcji nagrywania w zwolnionym tempie, a do tego cały zestaw akcesoriów do montażu, pilot, obudowa wodoszczelna i dwie baterie. Dodatkowo kamera jest ubrana w elegancką gumową obudowę, która ma zapobiegać uszkodzeniom przy niewielkich upadkach. Kamera obsługuje karty microSD do 32 GB.   

importer/cena: Overmax, www.overmax.pl/ok. 800 zł
rozdzielczości nagrywania/fps: 1080p/60 fps; 720p/60 fps
kąt widzenia/liczba pikseli (matryca): 170o/14 megapikseli (CMOS)
zawartość opakowania: wodoodporna obudowa (do 60 m), teleskopowy
wysięgnik, uchwyty na kask, ramię, deskę, uprząż, pilot, ładowarka, kabel USB, 2x bateria Li-ion
waga/czas działania/pojemność baterii: 84 g/b.d./1050 mAh
funkcje/wyposażenie: możliwość nagrywania w pętli, timelapse, możliwość połączenia ze smartfonem, zdjęcia seryjne, samowyzwalacz/ WiFi, wyświetlacz TFT 2”, aparat 20 Mpix, mikrofon, ekran dotykowy LCD, aparat 5 Mpix, mikrofon, złącze USB 2.0, wbudowany akumulator 220 mAh

Tagi: kamera sportowa | testy akcesoriów

Oceń artykuł:

3.1

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów