Motocykl poleca:

Romet White City: Blada twarz

Poleć ten artykuł:

Nie pamiętam innego skutera „50”,na którym miałbym do dyspozycji aż tyle miejsca. Przez chwilę poczułem się jak mały chłopak, który dorwał się do dziadkowego Komarka.

Nie pamiętam innego skutera „50”, na którym miałbym do dyspozycji aż tyle miejsca. Zobacz całą galerię

Romet White City jest naprawdę spory. W przekroku, gdzie bez trudu zmieściłem nogi, weszłaby spora walizka, zaś na kanapie za mną wygodnie mogłaby podróżować osoba o porównywalnych do moich gabarytach (na przykład Shrek). Napędzająca skuterek dwusuwowa pięćdziesiątka mogłaby mieć na ten temat inne zdanie, ale o silniku za moment. Miejsca jest tu sporo, niemniej kanapa nie należy do zbyt wygodnych – dość szybko zaczyna gnieść w tyłek. Szkoda, że nie pomyślano o osobnych podnóżkach dla pasażera: musi on opierać stopy na końcach podłóg. O dziwo, jest to wygodne.

Schowek pod kanapą jest spory, ale jego kształt rozczarowuje, bo nawet po odpięciu szyby nie udało mi się w nim upchnąć kasku typu jet. To jednak dość częsta przypadłość skuterów na dużych kołach (z przodu 16, z tyłu 14 cali). W przypadku White City jest to cena za to, że niestraszne mu dziury i przejazdy przez tory tramwajowe.

Jeśli chodzi o wygląd, to sprzęcikowi „do twarzy” z bielą, a proporcjonalna sylwetka i czarne aluminiowe felgi o prostych szprychach sprawiają, że maszyna wygląda dużo poważniej niż inne bzyki klasy 50. Nic w tym dziwnego, skoro White City jest też oferowany w wersji z czterosuwową jednostką napędową o pojemności 125 cm3.

Dobre wrażenie, gdy popatrzysz na maszynę z boku, znika po zajęciu miejsca za sterami. Przełączniki oraz wskazówkowe zegary (prędkościomierz oraz wskaźniki paliwa i ładowania) są po prostu brzydkie. A wystarczyłoby zmienić ich tło, by było znacznie lepiej. Dłuższą chwilę zajęło mi odnalezienie kontrolek kierunkowskazów i świateł drogowych, które umieszczono w bardzo głębokich otworkach w obudowie zegarów. Ten patent powoduje, że są one widoczne dopiero gdy się nad nimi nachylisz.

Tagi: testy | raport z jazdy | Romet White City

Oceń artykuł:

4.5

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij