Motocykl poleca:

Harley-Davidson Softail Slim S 2016 - nasz test

Poleć ten artykuł:

Bez gwiazdy nie ma jazdy – z tego założenia wyszli nawet w Harleyu. Softail Slim w limitowanej wersji S robi robotę: nie tylko kozacko wygląda, ale też serce, czyli silnik Screamin’ Eagle, ma jak dzwon.

H-D Softail Slim S - testujemy nowość 2016. Zobacz całą galerię

Amerykanie są mistrzami, jeśli chodzi o czerpanie z tradycji – już na pierwszy rzut oka widać, że autor projektu malowania Slima S sięgnął do czasów II wojny światowej i modelu WLA. Efekt jest znakomity. Ze wszystkich nowości Harleya na 2016 rok w swoim garażu postawiłbym właśnie Slima S.
Nie tylko jego wygląd by o tym zadecydował. To prawda – można się jarać błyszczącymi szprychami, pięknie kontrastującymi z czarnymi obręczami, wykończeniem silnika oraz czarnymi dodatkami (m.in. lampa, obudowa filtra, wydechy, osłony widelca). Ale prawdziwym mistrzostwem jest tył – lampy zintegrowane z kierunkowskazami (na diodach LED) oraz imitacja sztywnej ramy.
To wszystko schodzi na dalszy plan, gdy odpalisz V-twina. Wtedy na czoło wysuwa się silnik Screamin’ Eagle, podrasowany przez fabrycznych tunerów. To pierwszy przypadek w historii, że ich dzieło trafia do seryjnej produkcji (co prawda do limitowanego modelu, ale zawsze). Większa pojemność (110 cali3, czyli 1801 cm3) i 145 Nm na tylnym kole robią robotę.
Po przesiadce z dużego Sportstera zaskoczy cię elastyczność Slima S. A do tego nie musisz wysoko kręcić, ani często mieszać w twardo działającej skrzyni biegów. Po prostu odkręcasz gaz (na dowolnym biegu), a ważąca 321 kg maszyna wyrywa do przodu. Złapałem się na tym, że bez sensu kręcę go tak wysoko, ale dźwięk i wrażenia są wtedy najlepsze. Chciałbym tylko ciut głośniejszego wydechu, a konkretnie soczystszego brzmienia.
Pozycja za sterami jest zaskakująco wygodna, a pojedyncze przedłużone siodło nie tylko wygląda dobrze. Nie mam pytań, jeśli chodzi o stabilność na prostych. Oczywiście możesz pojechać szybciej, ale najprzyjemniej jest turlać się do jakichś 120 km/h.

Tagi: Harley-Davidson | Softail | Softail Slim | S | test | Screamin’ Eagle | nowość 2016

Oceń artykuł:

3.3

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów