Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Test Modeka Breeze - przewiew na maksa

Nie przepadasz za upałem, ale nie wyobrażasz sobie jazdy w t-shircie? Mamy coś dla ciebie: kurtka Modeka Breeze łączy dbałość o bezpieczeństwo i przewiewność.

Test Modeka Breeze i Honda CB 650 F. Test Modeka Breeze i Honda CB 650 F.

Producent obiecuje

Przewiewna kurtka miejska, uszyta z Poliamidu 450D z dużymi przewiewnymi panelami z siatki mesh. Wyposażona w wypinaną membranę Humax, zamek do spięcia ze spodniami, panele odblaskowe, zestaw protektorów (barki, łokcie) i piankę na plecach, 5 kieszeni, w tym jedną wodoodporną, miękki kołnierz. Duża możliwość regulacji (napy na rękawach i rzepy na biodrach). Dostępna w rozmiarach XS-4XL również w wersji damskiej. Mało tego do obu wersji dopasujesz dedykowane spodnie w dwóch kolorach i z opcją przedłużanych nogawek.

Sprawdziliśmy

Modeka Breeze to świetna kurtka na miasto, zwłaszcza na gorące dni w środku okresu wakacyjnego. Nic dziwnego, że w czasie jazdy w takich warunkach membrana Humax szybko powędrowała do szafy. Po jej wypięciu kurtka stała się superprzewiewna i megawygodna. Niewielkie i dość cienkie protektory nie wzbudzają wielkiego zaufania w trasie, ale w mieście czuję się dzięki nim wystarczająco bezpiecznie.

Kurtka jest bardzo fajnie wyposażona: dzięki napom na rękawach i paskom na biodrach ma spore możliwości regulacji, odblaski na barkach, ramionach i plecach, miękko wykończony kołnierz, zamek do spięcia ze spodniami i aż 5 kieszeni (w tym jedna wodoodporna w membranie). Szkoda tylko, że kieszenie zewnętrzne są bardzo płytkie (ledwie mieszczą telefon).

Duży plus za regulacje – napy na rękawach w dwóch miejscach i paski w biodrach. Kieszenie zewnętrzne są za płytkie – zmieszczą telefon, ale z portfelem może być problem.Kurtka była dość intensywnie używana (częste wkładanie i zdejmowanie, zapinanie i rozpinanie), zjeździła sporo kilometrów po ulicach Wrocławia, od czasu do czasu pokonując też większe odległości. W sumie w okolicach 3000 km. Na razie nie ma na niej śladu zużycia, pranie nie nastręcza żadnych problemów. Jest to naprawdę porządnie wykonany produkt.

Kieszeni jest sporo: dwie zewnętrzne, napoleonka, jedna wewnętrzna i jedna w membranie. Zamki na rękawach czasem się zacinają, wkurzać mogą za szerokie rękawy membrany.Kurtka ma kilka irytujących pierdół - na szczęście można z nimi żyć. Czepialskich może irytować luźna membrana, płytkie zewnętrzne kieszenie oraz działanie zamków - czasami się zacinają. 

Duży plus za wygodę i przewiewność kurtki! W ofercie w tym roku pojawiła się nowa wersja kolorystyczna - wygląda naprawdę kozacko.

 
Kurtka Modeka Breeze w nowej wersji kolorystycznej na sezon 2017 prezentuje się całkiem nieźle Jest dostępna zarówno w damskiej, jak i w męskiej wersji.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

Partnerem sekcji jest:
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij