Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.0

Test kasku Schuberth C3 Pro

Przez 8 miesięcy męczyliśmy kask Schuberth C3 Pro i sprawdzaliśmy jego właściwości. Wynik testu - dobry.

Kaski integralne z blendą przeciwsłoneczną

Producent obiecuje: C3 doczekał się liftingu – zmieniono kształt skorupy i dodano spojler (aerodynamika i bardziej agresywny wygląd), ulepszono wentylację, przesunięto do przodu mocowanie paska do zapinania kasku oraz zastosowano nowy materiał do wyściółki. Dzięki temu o 2 dB obniżono hałas wewnątrz – w przypadku C3 Pro przy 100 km/h (na nakedzie) wynosi on 82 dB. Rozmiary: XXS-XXXL.

Sprawdziliśmy: Jeśli masz wystające jabłko Adama, pochwalisz przesunięte o 5 mm mocowanie paska (w porównaniu do C3). Kasku używałem zarówno w czasie upałów, jak i gdy temperatura oscylowała wokół zera. W każdych warunkach cieszą znakomite dopasowanie oraz miła w dotyku wyściółka, która całkiem nieźle wchłania pot. Co ważne, można ją wypiąć, a pranie nie robi na niej żadnego wrażenia. Ciekawym patentem są „kocie uszy” z przodu – na lato można je podwinąć, żeby zwiększyć wydajność górnej wentylacji. Nie ma problemu z obsługą jej suwaków w grubej rękawicy. Równie łatwo jedną ręką opuścisz blendę, podniesiesz szczękę czy odepniesz kask (microlock). W chłodniejsze dni wkurza wentylacja na szczęce – jest zero- -jedynkowa, a czasem przydałby się stopień pośredni. Ze zdjęciem szyby poradzi sobie nawet dziecko, natomiast z blendą trzeba się pogimnastykować. Dobra wiadomość dla okularników: przewidziano miejsce pod dodatkowe „oczy”, a zauszniki nie gniotą. C3 Pro zasłużył na ocenę dobrą z dużym plusem. Kask jest przygotowany pod montaż systemu komunikacji (SRC-System). Jego działanie opiszę w jednym z kolejnych „rentgenów”.  

Cena: 2499 zł
Ocena: Dobry * * *

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Schuberth Polska nie polecam, a wręcz odradzam zakupy w polskiej sieci Schuberth Polska ul. Świderska 109H Warszawa. Schuberth Polska lekceważy klientów, a zgłoszenia usterek pomija w zupełności. Schuberth Polska do brak odpowiedzialności i tworzenie problemów, aby zniechęcić klienta do dochodzenia swoich praw. Schuberth Polska nie udostępnia numeru telefonu kontaktowego, aby jeszcze bardziej zniechęcać klientów do kontaktu. Schuberth Polska z Warszawy to przyczyna dyskwalifikacji marki Schuberth jako marki dla Klienta.
  ~Pani Lodzia, 2017-06-05 11:10:41
 • avatar
  zgłoś
  Kupiłam taki http://motorshop24.pl/szczekowe/1515-schuberth-c3-pro-glossy-racing-czerwony-program-mobility-kask-motocyklowy.html Męski leży mi lepiej niż damski^^. Nie potrafię się dopatrzeć żadnych minusów.
  LoraGreen, 2017-02-18 11:32:13
 • avatar
  zgłoś
  <p>Przez 8 miesięcy męczyliśmy kask Schuberth C3 Pro i sprawdzaliśmy jego właściwości. Wynik testu - dobry.</p><br /><br /><a href="/testy/Test-kasku-Schuberth-C3-Pro,8401,1">Zobacz artykuł</a>
  ~Motocykl Online, 2014-12-05 14:48:07