Motocykl poleca:

Używane motocykle do 3000 złotych

Poleć ten artykuł:

Masz w kieszeni 3000 zł na używkę. Jedno wiesz wtedy na pewno – kupisz bardzo stary sprzęt. Ile na niego wydasz, gdy już będzie twój? Czy da się nim przejeździć cały sezon i wyjechać na wakacje? Polecamy kilka tanich maszyn.

W kupnie motocykla, który ma około 20 lat, jest coś z rosyjskiej ruletki. Musisz liczyć się z tym, że trafisz sprzęta z wyeksploatowanymi mechanizmami, sparciałymi uszczelkami i przewodami gumowymi, nadgryzionego korozją. Ale jest i druga strona medalu – nie brak takich, którzy twierdzą, że kiedyś motocykle były robione znacznie porządniej i dlatego są dużo trwalsze. 

Przede wszystkim nie kupuj sprzęta na łapu-capu, nie napalaj się na pierwszego obejrzanego tylko dlatego, że ma dobrą cenę. Przyjrzyj się kilku maszynom, bo tak zwiększasz swoje szanse na tańszą i w lepszym stanie. W ramach oględzin pierwszy raz sprawdź silnik na zimno i drugi raz, gdy będzie rozgrzany – wtedy mogą pojawić się np. wycieki oleju lub płynu chłodzącego. Osłuchaj silnik i na zimno, i na gorąco, bo prawie wszystkim awariom towarzyszą niepokojące odgłosy. Jeśli nie masz doświadczenia, do oględzin zatrudnij fachowca.

Podziel kasę, którą dysponujesz, na dwie części: na motocykl i kilkaset złotych na części – np. na klocki hamulcowe, zestawy naprawcze do pomp i zacisków hamulcowych oraz na oponę lub obie gumy. Dalej – dużym wydatkiem będzie zestaw napędowy (kupno tylko łańcucha to marnotrawienie forsy – nowy na starych zębatkach zużyje się błyskawicznie). Licz się też z kasą na olej i jego filtr (po wymianie maszyna będzie mniej go brała)oraz na filtr powietrza (jego wymiana oznacza niższe zużycie paliwa). Na pocieszenie: wszystko to wymieniłbyś także gdybyś kupował sztukę za 6000 zł lub więcej.

Ceny części, które podajemy, pochodzą z katalogu firm, oferujących zamienniki dobrej jakości, oraz z portalu Allegro.

Tagi: motocykle używane

Oceń artykuł:

2.9

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów