[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Szkolenie Adventure przygotowane jest z myślą o posiadaczach ciężkich turystycznych enduro. Przeznaczone jest dla osób stawiających pierwsze kroki w offroadzie, a jego celem jest przełamanie strachu przed wjazdem w teren. W trakcie naszego szkolenia nauczycie się lepiej panować nad motocyklem, bezpiecznie pokonywać przeszkody i bez problemu wjeżdżać na nieosiągalne do tej pory wzniesienia. Szkoła Jazdy Adventure nie jest jednak szkoleniem uczącym sportowego stylu jazdy. Przeciwnie - najwięcej czasu poświęcimy panowaniu nad motocyklem w trakcie wykonywania manewrów przy niewielkiej prędkości – takich, z jakimi najczęściej ma sie do czynienie po wjechaniu turystycznym enduro w teren. Dzięki Szkole Jazdy Adventure podniesiesz swoje umiejętności, poczujesz się pewniej w terenie i będziesz jeździć bezpieczniej.

Zapisy na edycję Motocykl Action Team 2020

Czekamy na Was: 5 września, 3 października

Gdzie? W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy "Tor Modlin" (ul. gen. Wiktora Thommée 1B, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki)

Za ile? Cena szkolenia wynosi 649 zł

Zapisz się na listę rezerwową na szkolenie Motocykl Action Team

Jazda na stojąco, balans ciałem i koordynacja

Bez odpowiedniej techniki nie próbuj wjeżdżać w teren, bo szybko uszkodzisz motocykl lub zrobisz sobie krzywdę. Pamiętaj, że wszystkie przeszkody w terenie pokonujesz jadąc na stojąco, bo nogi to twój dodatkowy amortyzator, a właściwa pozycja ułatwia zapanowanie nad maszynę. Balans ciałem to w off-roadzie podstawa.

Jazda na stojąco, balans ciałem i koordynacja
Technika jazdy na różnych nawierzchniach

Technika jazdy na różnych nawierzchniach

Niech szuter, grząski piach, czy koleiny nie stanowią przeszkody, która popsują twój wyjazd w nieznane. Choć wyglądają groźnie ich bezpieczne pokonanie wcale nie jest trudne. Wystarczy kilka nieskomplikowanych ćwiczeń, których nauczymy cię podczas szkolenia Adventure

Hamowanie

Podczas hamowania musisz pamiętać o odpowiednim obciążeniu podnóżków, ustawieniu ciała i rozluźnieniu rąk trzymających kierownicę. ABS, który na asfalcie potrafi uratować życie, w terenie staje się nieprzydatny. Na naszym szkoleniu poznasz i przećwiczysz jak bardzo różni się hamowanie na asfalcie od tego w terenie.

Hamowanie na luźnej nawierzchni
Podjazdy i zjazdy

Podjazdy i zjazdy

Sztuka podjazdu to umiejętność maksymalnego wykorzystania przyczepności tylnego koła, gdy przednie balansuje na granicy oderwania się od podłoża. Tu przyda się właściwy balans ciałem, umiejętna praca gazem i odpowiednie wspomaganie się sprzęgłem. Nie bez znaczenia jest też wybór odpowiedniego biegu.

W cenie szkolenia otrzymujesz:

  • szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy,
  • zajęcia teoretyczne i praktyczne,
  • dostęp do zamkniętego toru z profesjonalną infrastrukturą,
  • opiekę certyfikowanych szkoleniowców,
  • kawę, herbatę i zimne napoje w przerwach,
  • obiad,
  • certyfikat ukończenia szkolenia,
  • pakiet naszych magazynów,
  • prezenty od partnerów Motocykl Action Team Szkoła Jazdy.

FAQ

Nasze szkolenie adresowane jest do wszystkich posiadaczy turystycznych enduro, chcących sprawniej i bezpieczniej poruszać się z dala od asfaltowych dróg. W programie szkolenia największy nacisk kładziemy poprawę techniki jazdy, zdradzamy triki ułatwiające jazdę ciężkim motocyklem w terenie. Nasze szkolenie pozwoli ci przełamać starach przed zjazdem z asfaltu. Najwięcej skorzystają z niego początkujący i mniej doświadczeni motocykliści.

Szkolenie odbywa się wyłącznie na motocyklach uczestników. Nie ma możliwości wynajęcia motocykla na miejscu. Każdy z motocykli musi być sprawny i posiadać ważną polisę OC. Przed szkoleniem prosimy o zatankowanie. Podczas szkolenia w motocyklach powinny być odpięte kufry, w miarę możliwości warto odkręcić też lusterka oraz zdemontować szybę. Wszystkie te elementy można bezpiecznie pozostawić w jednej z sal w budynku głównym Toru Modlin.

Warto by motocykl był wyposażony w opony terenowe (klockowe). Na terenie toru jest dostępny kompresor, dzięki któremu będzie można obniżyć ciśnienie w oponach do poziomu wymaganego do jazdy w terenie. Po szkoleniu będzie można ustawić ciśnienie tak, by bezpiecznie powrócić asfaltem do domu.

W szkoleniu Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy Adventure może wziąć udział każdy motocyklista dysponujący sprawnym motocyklem i posiadający uprawnienia pozwalające na kierowanie nim (A, A2 a w przypadku "125" A1 lub B od co najmniej 3 lat).

Każdy z uczestników oprócz obowiązkowego kasku powinien posiadać pełen ubiór motocyklowy (z ochraniaczami), rękawice i wysokie buty offroadowe (!). Ponieważ szkolenie wyciśnie z was sporo energii warto ubrać się w przewiewny, tekstylny zestaw motocyklowy. Choć nie jest to obowiązkowy element wyposażenia polecamy założenie ortez kolanowych. Osoby jeżdżące w dżinsach i lekkich butach nie będą dopuszczone do szkolenia.

Program szkolenia jest podzielony na dwie części – teoretyczna i praktyczną. Zajęcia odbywać się będą pod okiem profesjonalnych instruktorów. Po części teoretycznej i podziale na grupy, dalsze ćwiczenia odbywać się będą w terenie.

Zapewniamy materiały szkoleniowe, napoje (serwis kawowy) oraz ciepły posiłek. Do dyspozycji uczestników będzie też kompresor, podstawowe narzędzia i zaplecze sanitarne. W koszt szkolenia wliczony jest również obiad.

Wszystkie edycje szkoleń Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy Adventure 2020 odbędą się na Torze Modlin znajdującym się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, w jego części offroadowej. Więcej informacji o torze:"Tor Modlin".

Możesz, choć naszym zamysłem jest przygotowanie uczestników do jazdy ciężkimi motocyklami zaliczanymi do grupy turystycznych enduro, takimi jak: Honda Africa Twin, Suzuki V-Strom, BMW R 1250 GS, Yamaha Tenere 700 itp. Szkolenie Adventure zostało przygotowane tak by jak najlepiej dopasować je do specyfiki tego typu maszyn tj: sporych rozmiarów, znacznej masy, dużego rozstawu osi, ograniczonego prześwitu. Przyjeżdżając na szkolenie lekkim enduro nasze ćwiczenia nie przyniosą spodziewanego efektu.

Pobierz program szkolenia Adventure

Regulamin "Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy Adventure"

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt [email protected]