[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

PRZETESTUJ DOMINAR 400 – ZOBACZ CO POTRAFI NA TORZE!

Na uczestników szkolenia Motocykl Action Team na Torze Łódź, czeka sześć testowych motocykli Dominar 400. Maszyny te można bezpłatnie testować, co stanowi świetna okazja do zapoznania się z ich potencjałem i możliwościami. Tor jest bowiem dla tej zwrotnej maszyny równie naturalnym środowiskiem jak publiczne drogi, a przerzucanie jej z zakrętu w zakręt i szybka jazda sprawiają potrafią dać mnóstwo frajdy.

W części teoretycznej szkolenia z techniki jazdy prowadzonej przez instruktorów z Toru Łódź, jedną z wartości dodanych jest prowadzona przez ekspertów Bajaj Team prezentacja technologii zastosowanych w modelu Dominar 400. Zastosowana w jego budowie zawansowana technologia sprawia bowiem, że Dominar 400 jest nie tylko nowoczesnym, ale również niezwykle wszechstronnym i przyjaznym jednośladem.

O tym zresztą możecie przekonać sie sami podczas jazd testowych na torze. Sześć Dominarów czeka na Was. Tak więc nie czekaj, ujarzmij przygodę na torze. Do zobaczenia!

Poznaj Dominara 400

Ten będący zupełnie nową propozycją na europejskim rynku motocykl łączy w sobie dynamikę i zalety motocykla sportowego z komfortowymi właściwościami uniwersalnej maszyny turystycznej.

Aby to połączenie mogło zaistnieć w realnym świecie, zastosowano wysokiej klasy rozwiązania technologiczne, które połączono z dopracowaną w każdym szczególe ergonomią. Jego sercem jest ewenement na skalę światową – pierwszy produkcyjny silnik jednocylindrowy z zapłonem DTS-i, który jest obsługiwany przez trzy świece zapłonowe. System ten zapewnia najlepsze możliwe spalanie mieszanki przy jednokrotnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Jednostka jest chłodzona cieczą, ma czterozaworową głowicę z poprawiającym przebieg krzywej momentu obrotowego rozrządem SOHC i została opracowana zgodnie z najnowszymi normami Euro4.

Silnik zasilany jest przez układ elektronicznego wtrysku Bosch i rozwija moc 35 KM (przy 8000 obr./min) oraz moment obrotowy 35 Nm (przy 6,500 obr./min), co w połączeniu z gładko pracującą i precyzyjną, 6-stopniową skrzynią biegów pozwala na uzyskanie świetnej dynamiki i pewnej reakcji na zmianę obciążenia. Przeniesienie napędu jest wspomagane przez antyhoppingowe sprzęgło, które pozwala na redukcje biegów w prawdziwie sportowym stylu oraz zapewnia pełną kontrolę nad przeniesieniem napędu.

Wśród wyposażenia sportowo-turystycznej maszyny nie mogło również zabraknąć wydajnego układu hamulcowego. Przednia tarcza o średnicy 320 mm oraz tylna 230 mm, w połączeniu z dwukanałowym systemem ABS marki Bosch, zapewniają dynamiczne opóźnienia, bez ryzyka uślizgu żadnego z kół.

Nie bez znaczenia jest również nowoczesne podwozie z widelcem opartym na rurach nośnych o średnicy 43 mm i olejowo-gazowym centralnym amortyzatorem. Całości dopełnia lekka i zapewniająca optymalną sztywność podwójna rama z lekkich stopów oraz wspierający wyśmienitą trakcję precyzyjny wahacz.

Turystyczne walory podkreśla zasięg 400 km pomiędzy tankowaniami, wygodna, dzielona kanapa, odprężona pozycja za kierownicą, a także wydajne oświetlenie w technologii full-LED z matrycowym przednim reflektorem na czele. Z Dominarem D400 każda motocyklowa przygoda jest na wyciągnięcie reki.