BMW - ochrona na najwyższym poziomie

Z motocyklowymi protektorami jest trochę jak z kontrolowanymi strefami zgniotu w samochodach - powinny być, ale lepiej by nie okazały się potrzebne. Zobacz co do zaoferowania w tej materii ma BMW Motorrad.

Dobre ochraniacze musza zapewniać najwyższy poziom ochrony, a jednocześnie ich obecność powinna być możliwie niezauważalna i nie wpływać negatywnie na komfort jazdy. Specjaliści z BMW wiedzą o tym doskonale, dlatego też przygotowali przemyślaną ofertę dodatkowych ochraniaczy uzupełniających linie odzieży motocyklowej i funkcyjnej BMW Motorrad.

Zacznijmy od rozwiązań najprostszych - od pasów nerkowych Basic i Pro.

BMW Motorrad BASIC to propozycja dla początkujących. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona przed wychłodzeniem mięśni z okolicy kręgów lędźwiowych. Ma wygodny ergonomiczny kształt, a wykonany został z oddychających materiałów funkcyjnych. Miękka wyściółka zapełnia komfort użytkowania, zaś bezstopniowa regulacja umożliwia dopasowania go do każdej sylwetki. 

BMW Motorrad
Pas nerkowy BMW Motorrad BASIC dostępny w rozmiarach S-XL. Cena 157 zł

 

 

Bardziej zaawansowanym zabezpieczeniem jest pas nerkowy PRO, który nie tylko chroni przed wychłodzeniem lędźwi i nerek ale też wyposażony jest w certyfikowany ochraniacz dolnej części pleców. Niewielka masa, bezstopniowa regulacja oraz oddychające materiały z których go wykonano dbają o komfort, zaś ergonomiczny, przyjemny w dotyku ochraniacz z certyfikatem DIN EN 1621-2 (ochrona lędźwiowa poziom 1) sprawia że jest pas nerkowy BMW Motorrad PRO jest bardzo wygodny.

BMW Motorrad
Pas nerkowy z ochraniaczem lędźwi BMW Motorrad PRO. Dostępny w rozmiarach S-XL. Cena 265 zł.

 

 

Idąc o krok dalej, warto sięgnąć po profesjonalny protektor pleców BMW Motorrad zapewniający skuteczna ochronę kręgosłupa, lędźwi i ramion.

Zakładany bezpośrednio pod kurtkę, mocowany jest systemem szelek i pasów z bezstopniową regulacją. Jest lekki, a za sprawą perforacji oddychający. Innowacyjny protektor Cross KOMPERDELL na plecach (certyfikat DIN 1621-2, poziom ochrony 2) to elastyczna, wielowarstwowa i wielokomorowa konstrukcja przylegająca do ciała za sprawą pianek o podwójnej gęstości. Działa to tak, że wytwarzane przez organizm ciepło sprawia, że ochraniacz dopasowuje się do ciała i funkcjonuje jakby był zaprojektowany do indywidualnej sylwetki.

Wierzchnią warstwę wykonano z mieszanki poliestru i elastanu i wyposażono w system mocowań dla opcjonalnego ochraniacza klatki piersiowej BMW Motorrad (203 zł).

BMW Motorrad
Ochraniacz pleców BMW Motorrad. Oferowany w rozmiarach S-XL. Cena 718 zł

 

 

Wygodniejszą opcją dla ochraniacza pleców jest oferowana przez BMW Motorrad profesjonalna kamizelka ochronna, która oprócz kręgosłupa, ramion i lędźwi chroni przed urazami także klatkę piersiową, a poprzez to poważnie zmniejsza ryzyko urazów powypadkowych.

Kamizelka ma formę wykonanego z mieszaniny poliestru i Spandexu elastycznego, dwuwarstwowego bezrękawnika. W jej wnętrzu ulokowano elastyczne, dopasowujące się do ciała pod wpływem ciepła ochraniacze Cross KOMPERDELL.

Kamizelka jest wygodna i przewiewna, a jej zakładanie ułatwia ulokowany z przodu zamek błyskawiczny. Ochraniacz pleców certyfikowany jest zgodnie z normą DIN EN-162-2 (poziom ochrony 2), a przedni zgodnie z DIN EN 1621-3 (poziom ochrony 1).

BMW Motorrad
Kamizelka ochronna BMW Motorrad dostępna jest w rozmiarach S-XL. Cena to 875 zł.

 

 

Najwyższy poziom ochrony zapewnia jednak dopiero uniwersalna kamizelka Street Air, czyli propozycja dla tych, którzy do kwestii bezpieczeństwa podchodzą naprawdę serio.

Wyposażona w trzy czujniki oraz sterownik z inteligentnym algorytmem aktywacyjnym kamizelka, stanowi bowiem najlepsza z możliwych formę ochrony przed skutkami gleby lub wypadku.

Rozwiązanie to działa następująco: Kamizelka aktywuje się po przekroczeniu przez motocyklistę określonej prędkości (co pozawala uniknąć odpalenia poduszki powietrznej np. podczas wywrotki na parkingu).

Gdy jest aktywna, czujniki monitorują sytuację. Po wykryciu sytuacji krytycznej czyli w trakcie kolizji lub wywrotki, system automatycznie odpala wbudowaną w kamizelkę poduszkę powietrzną, która chroni barki, obojczyki, klatkę piersiowa oraz plecy.

Kamizelka BMW Motorrad Street Air jest niezależna od motocykla - moduły elektroniczne wraz z głównym włącznikiem oraz zasilaniem ulokowano na plecach. Jest też kompatybilna z odzieżą motocyklową BMW Motorrad przygotowanych pod system API (Active Protection Inflatable) i za pomocą zamków można połączyć ją na przykład z kurtkami Street AIR Dry oraz StreetGuard AIR.

BMW Motorrad
BMW Motorrad

 

Wykonana z poliestru, polipropylenu i spandeksu kamizelka wyposażona jest w zdejmowany pas nerkowy. W połączeniu z wodoodporna kurtką może być używana w każdych warunkach pogodowych. Doskonale sprawdza się jako ochrona zarówno motocyklisty jak i pasażera.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA