Ciuchy turystyczne - co powinien zawierać komplet podróżny?

Turystyczny zestaw Ixon Eddas uzupełniony o kask Nolan N90.3, rękawice Oxford Mondial i buty Alpinestars Ridge V2 to kompletny rynsztunek na wyprawy dalekie i bliskie.

Jaki powinien być motocyklowy komplet turystyczny

Czy wiesz czym powinieneś kierować się podczas wyboru turystycznych ciuchów motocyklowych? Wygląd to jedno, ale zestaw ciuchów, które spiszą się w podróży powinien przede wszystkim posiadać pewne atrybuty, które zapewnią ci komfort, bezpieczeństwo, wygodę i oprą się każdym warunkom pogodowym, które możesz spotkać na trasie, bez względu na to czy planujesz daleką podróż, czy jeździsz weekendowo.

Turystyczny komplet Ixon Eddas to kurtka i spodnie uszyte z odpornego na rozdarcia i przetarcia materiału Ripstop, a miejsca bardziej narażone na uszkodzenia są wzmocnione Cordurą 1200D. Komplet wyposażony jest w niewypinaną, oddychającą membranę wodoodporną, mnóstwo kieszeni, dodatków i regulacji poprawiających komfort jazdy. Komplet można połączyć za pomocą długiego zamka. Bezpieczeństwo w zestawie Ixon Eddas zapewniają protektory barków, łokci, bioder i kolan, a kurtka oferuje również miejsce na dodatkowy protektor pleców. O komfort termiczny w gorące dni dba rozbudowana wentylacja, a podczas gorszych warunków ogrzeje cię wypinana podpinka ocieplająca.

ciuchy turystyczneIxon
ciuchy turystyczneIxon

Kask turystyczny - jaki wybrać?

Dobre ciuchy turystyczne powinny zapewnić bezpieczeństwo i komfort oraz sprawdzać się w każdych warunkach pogodowych.

Ważną częścią garderoby jest też kask, a w turystyce bezsprzecznie najbardziej praktycznymi kaskami są szczękowce. Otwierana szczęka daje możliwość napicia się wody czy szybkiej przekąski, zapytania o drogę lub łatwiejszej komunikacji na stacji benzynowej bez konieczności ściągania kasku. Szczękowiec to po prostu większe możliwości i większa wygoda.

Nolan N90.3 to kask wykonany z Lexanu, wyposażony w blendę przeciwsłoneczną i otwieraną nowym systemem szczęką. Jego cechy szczególne to duże pole widzenia, antybakteryjna, miękka wyściółka, którą możesz wypiąć do prania oraz możliwość zastosowania dedykowanego interkomu Nolan N-Com z serii R. O przewiew mają zadbać kanały wentylacyjne na szczęce oraz części czołowej, a także kanał wylotowy z tyłu, a o bezpieczne i wygodne zapięcie nowy system Microlock 2.

ciuchy turystyczneNolan

Rękawice - przewiewne czy z membraną?

Gdy wybierasz się w podróż oceń w którym kierunku jedziesz i jakiej pogody możesz się tam spodziewać. Podczas dalekich podróży lub jazdy w niepewnych pogodowo porach roku warto pomyśleć o rękawicach z membraną wodoodporną, a nawet z ociepleniem.

Oxford Mondial to długie rękawice turystyczne z laminowaną membraną oraz minimalną ociepliną z zapewniającą dobre dopasowanie wyściółką McFit. Uszyte ze skóry i wyposażone w protektory z poliuretanu oraz materiału superfabric, zapinane na podwójny rzep oferują wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu, a dodatkowe atrybuty takie jak wycieraczka czy opuszki palców współpracujące z ekranami dotykowymi przydadzą się w trasie.

ciuchy turystyczneOxford

Buty turystyczne co powinny mieć?

Buty turystyczne to istotny element garderoby, bowiem muszą zapewnić odpowiedni poziom wygody i bezpieczeństwa. Jeśli jeździłeś kiedyś w niewygodnych, zbyt małych lub za dużych butach wiesz o czym mowa. Mile widziany jest też wysoki poziom wodoodporności zwłaszcza podczas dalekich podróży. Jazda z "basenem" w butach to nic przyjemnego, a jeśli podróż składa się z kilku etapów, nie ma nic gorszego niż założenie mokrych butów.

Alpinestars Ridge V2 WP to uszyte z materiału microfabric (skóra syntetyczna) krótkie buty turystyczne wyposażone w pakiet protektorów i membranę wodoodporną. Podeszwa jest antypoślizgowa, a na podbiciu znajduje się wzmocnienie przydające się do zmiany biegów. "Harmonijka" z tyłu buta dba o wygodę a odblaski i podwójne zapięcie na rzep o dodatkowe bezpieczeństwo.

ciuchy turystyczneAlpinestars

Ciuchy motocyklowe do wszystkiego

Właściwy zestaw motocyklowych ciuchów turystycznych daje możliwość korzystania z niego nie tylko podczas dalekich i bliskich podróży w niemal każdych warunkach pogodowych, ale także oferuje odpowiedni komfort i wygodę podczas jazdy na co dzień. Zanim więc wybierzesz dowolny zestaw odpowiedz sobie na pytanie czego od niego wymagasz, rozważ wszystkie za i przeciw i wybierz taki, który spełnia twoje oczekiwania.

Więcej informacji o opisanym zestawie znajdziecie w filmie. Tę oraz inne propozycje ciuchów do turystyki, jazdy sportowej oraz na co dzień znajdziecie na www.imready.eu oraz w sieci sklepów I'M Ready Inter Motors na terenie całego kraju.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ