[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
2.9

Jak zamontować kamerę na motocyklu?

Masz już kamerkę ale nie wiesz jak ją zamontować? A może zastanawiasz się nad jej zakupem ale nie wiesz czy nie będzie Ci przeszkadzała w jeździe? Prezentujemy sposoby montażu oraz akcesoria, które mogą okazać się przydatne. 

Podpowiadamy jak zamontować kamerkę na motocyklu. Oto kilka najpopularniejszych i najbardziej efektownych sposobów zamontowania kamery sportowej na twoim motocyklu lub na tobie.

Na kasku

Jest kilka opcji: z boku (np. na goglach) lub u góry. Off-roadowcy czasem montują też na daszku. 


Na klatce

Za pomocą uprzęży (po prawej). Upewnij się tylko, że kamera jest skierowana do przodu, a nie w dół.    


REKLAMA

Na zbiorniku

To chyba najpopularniejszy sposób. Dobry widok na zegary i drogę przed tobą. Można też bez zegarów – na lampie lub owiewce.


Wahacz/tylny podnóżek

Skierowana do przodu kamera daje widok na motocykl i ciebie. To jeden z bardziej efektownych, ale też ryzykownych sposobów – łatwo zgubić kamerę.  
 

Zadupek

Skierowana do przodu filmuje twoje wygibasy, do tyłu – twojego kumpla w akcji. Oba ujęcia są efektowne.


REKLAMA

REKLAMA

Akcesoria do kamer. Oto kilka przydatnych gadżetów, które pomogą ci w montażu kamery na motocyklu.

Wodoszczelna obudowa

Jeśli nie ma jej w zestawie, a kamera nie jest wodoodporna jej kupno może być dobrym pomysłem. Ochroni twoją kamerę przed niespodziewanym deszczem.

Szelki

To częsta perspektywa, z której nagrywają bikerzy. Daje efektowny widok nie tylko na drogę, ale też na zegary i kierownicę.

REKLAMA

Giętki statyw

Uchwyt z giętym statywem pozwoli dowolnie ustawić kamerę np. podczas ujęć z zadupka lub tylnego podnóżka. Fajny patent, ale podatny na wibracje.

Ekran i pilot

LCD przyda się do dobrego ustawienia kamery (potem wyłącz, by nie wyczerpywał baterii), a pilot pozwoli obsługiwać kamerę np. z kierownicy.

Uchwyt

Uchwyt na kierę jest szczególnie dobry do nakedów, ale wersja z wysięgnikiem daje większe możliwości, np. umożliwia kręcenie ujęć z widokiem na kierowcę.

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij