Jak zamontować kamerę na motocyklu?

Masz już kamerkę ale nie wiesz jak ją zamontować? A może zastanawiasz się nad jej zakupem ale nie wiesz czy nie będzie Ci przeszkadzała w jeździe? Prezentujemy sposoby montażu oraz akcesoria, które mogą okazać się przydatne. 

Podpowiadamy jak zamontować kamerkę na motocyklu. Oto kilka najpopularniejszych i najbardziej efektownych sposobów zamontowania kamery sportowej na twoim motocyklu lub na tobie.

Na kasku

Jest kilka opcji: z boku (np. na goglach) lub u góry. Off-roadowcy czasem montują też na daszku. Na klatce

Za pomocą uprzęży (po prawej). Upewnij się tylko, że kamera jest skierowana do przodu, a nie w dół.    Na zbiorniku

To chyba najpopularniejszy sposób. Dobry widok na zegary i drogę przed tobą. Można też bez zegarów – na lampie lub owiewce.Wahacz/tylny podnóżek

Skierowana do przodu kamera daje widok na motocykl i ciebie. To jeden z bardziej efektownych, ale też ryzykownych sposobów – łatwo zgubić kamerę.  
 Zadupek

Skierowana do przodu filmuje twoje wygibasy, do tyłu – twojego kumpla w akcji. Oba ujęcia są efektowne.REKLAMA

REKLAMA

Akcesoria do kamer. Oto kilka przydatnych gadżetów, które pomogą ci w montażu kamery na motocyklu.

Wodoszczelna obudowa

Jeśli nie ma jej w zestawie, a kamera nie jest wodoodporna jej kupno może być dobrym pomysłem. Ochroni twoją kamerę przed niespodziewanym deszczem.

Szelki

To częsta perspektywa, z której nagrywają bikerzy. Daje efektowny widok nie tylko na drogę, ale też na zegary i kierownicę.

Giętki statyw

Uchwyt z giętym statywem pozwoli dowolnie ustawić kamerę np. podczas ujęć z zadupka lub tylnego podnóżka. Fajny patent, ale podatny na wibracje.

Ekran i pilot

LCD przyda się do dobrego ustawienia kamery (potem wyłącz, by nie wyczerpywał baterii), a pilot pozwoli obsługiwać kamerę np. z kierownicy.

Uchwyt

Uchwyt na kierę jest szczególnie dobry do nakedów, ale wersja z wysięgnikiem daje większe możliwości, np. umożliwia kręcenie ujęć z widokiem na kierowcę.

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Turystyczny zestaw Ixon Eddas uzupełniony o kask Nolan N90.3, rękawice Oxford Mondial i buty Alpinestars Ridge V2 to kompletny rynsztunek na wyprawy dalekie i bliskie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA