[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Jaki motocykl 125 wybrać?

Postanowione: przesiadasz się z samochodu na... I tu pojawia się pytanie, jaki sprzęt wybrać. Motocykl czy skuter? Naked czy chopper? Ułatwimy ci sprawę.

Wybór odpowiedniego motocykla uzależniony jest od twoich potrzeb i od tego gdzie będziesz nim jeździł. W czasie codziennych dojazdów do pracy czy do szkoły liczy się zużycie paliwa, ale także komfort i możliwość przewiezienia bagażu (np. laptopa). Wtedy docenisz skuter lub nakeda z kufrem. Motocykle sportowe i enduro zapewnią ci z kolei największą dawkę adrenaliny, ale w mieście nie są tak praktyczne jak skuter.

Zobacz też QUIZ motocyklowy: Dogadałbyś się z motocyklistą? Slang motocyklowy [QUIZ vol.2]

Motocykl - jaki wybrać?

  • Jeśli wolisz jazdę po krętych drogach i torach gokartowych, postaw na ścigacza.
  • Jeśli wolisz pojechać, dokąd cię oczy poniosą, nie przerażają cię szutry ani wyboje i nie lubisz ograniczeń w postaci dziur i krawężników bierz enduro.
  • Jeśli najbardziej zależy ci na relaksie wtedy docenisz maszyny typu chopper i cruiser. 
  • Jeśli szukasz maszyny komfortowej (schowek pod siedzeniem), która wszędzie się zmieści (wąska kierownica), jest oszczędna, poręczna (małe koła, niewielki rozstaw osi) i łatwa w prowadzeniu (przekładnia CVT) to bierz skuter.
  • Wolisz sam zmieniać biegi, ale zależy ci na schowku na kask? Pomyśl o naked bike’u i dokup kufer.

REKLAMA

REKLAMA

 

Relaks

Adrenalina

Choppery i cruisery

Motocykle sportowe

Możesz na okrągło oglądać film „Easy rider” i od zawsze marzyłeś o spokojnej jeździe w kierunku zachodzącego słońca? Choppery i cruisery idealnie ci przypasują. Ich moc zazwyczaj oscyluje wokół maksymalnych 15 KM. Pozycja jeźdźca jest pochylona, a owiewki dobrze chronią przed pędem powietrza.

Klasyczne skutery

Motocykle enduro

Lubisz styl retro, a przy tym nie lubisz się męczyć? Dzięki przekładni CVT pozostanie ci dodawanie gazu, hamowanie i podziwianie widoków. Możesz pójść w pełną klasykę
i wybrać automatyczne sprzęgło oraz manualną skrzynię biegów. Ma je np. Vespa PX.
Jeśli jesteś wysoki, będziesz się na nich dobrze czuł, a do tego ani dziury, ani zjazd z asfaltu nie zrobią na nich większego wrażenia.

 

REKLAMA

Jaki motocykl kupić na dojazdy do pracy?

Komfort przede wszystkim?

TAK NIE

Nowoczesność

Dziury

Klasyka

Równe drogi

Klasyczne skutery od nowoczesnych różnią się przede wszystkim wyglądem – sam wiesz lepiej, co ci pasuje.

W obu przypadkach docenisz łatwość obsługi (automatyczna przekładnia), schowek pod kanapą i w owiewkach oraz niezłą ochronę przed deszczem czy wiatrem.
Naked bike’i to najpopularniejsze motocykle w Polsce. Dowiozą cię do roboty/szkoły, a w weekend możesz zabrać swoją lepszą połówkę za miasto. Na pewno nie będzie narzekać, że jej niewygodnie. Uniwersalność poprawi np. centralny kufer.

Jeśli do pracy dojeżdżasz dziurawą drogą, a w weekend chcesz wyskoczyć tam, gdzie cię oczy poniosą, wybierz enduro. Miło zaskoczy cię w mieście, ale nie spodziewaj się komfortu, a o pasażerce zapomnij.

Zobacz też:

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Seria SuperEnduro 2020 rozpoczyna się jutro na torze przygotowanym w Tauron Arenie, w Krakowie. Kolejne rundy odbędą się w styczniu w Niemczech i Hiszpanii, a na następną zarezerwuj sobie czas 1 marca (Węgry). Druga wizyta w Polsce, która odbędzie się 14 marca w łódzkiej Atlas Arenie, będzie podsumowaniem całego cyklu imprez. Gotowi do kibicowania? 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij